SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żylaki powróżka nasiennego a trening na siłowni

Witam, od lutego 2020 roku mam problemy z żylakami powrózka nasiennego 3 i 2 stopnia. Żylaki 3 stopnia zostały zoperowane metoda mikrochirurgiczna a żylaki po prawej stronie nie podlegają leczeniu. Chciałbym się państwa zapytać lub poradzić czy mając żylaki: -moge ćwiczyć na silowni? -czy trening może być intesywny z dużym obciążeniem czy lekkie treningi -jakich cwiczeń unikać? -czy ćwiczenia wykonywać na siedząc i nie będzie to obciążać żylaków i mięśni brzucha czy ćwiczenia stojąc też mogę robić np typy biceps stojąc sztanga,przysiady że sztanga itp i czy nie będę miał żadnych Powiklań przez cwiczenia Fajnie by było jeśli udzieliłby się osoby które miały ten sam problem co ja i opisały jak sobie z nimi radzą. Pozdro i czekam na szybkie odpowiedzi z waszej strony!

Soker06 06 stycznia 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

Przede wszystkim trening słowy musi być dostosowany do Twoich możliwości wysiłkowych. Na pozór lekki trening, dla osoby niewytrenowanej może być ciężkim i forsownym. Dlatego też trudno jednoznacznie napisać, jak on powinien wyglądać. Trening na siłowni jak najbardziej jest możliwy, a aktywność fizyczna wskazana.

Jednak na pewno powinieneś unikać takich ćwiczeń, które mocno angażować będą tłocznie brzucha.

  • Takimi ćwiczeniami są:
  • martwy ciąg
  • martwy ciąg na prostych nogach
  • glute bridge, czy hip thrust
  • przysiady ze sztangą klasyczne, jak i fronty
  • ciężkie wyciskania stojąc i leżąc.

Polecamy również: Trening na masę, a trening na siłę - najczęstsze pytania

Dobierając aktywność fizyczną celuj bardziej w treningi tlenowe, wytrzymałościowe. Wykonuj większe zakresy powtórzeń, jednocześnie pamiętaj o oddychaniu, które będzie zmniejszało ewentualne ryzyko zwiększonego ciśnienia i napierania krwi na ściany żył. 

Pamiętaj jednak, że wszelkie działania powinny być skonsultowane z lekarzem prowadzącym, który ostatecznie będzie decydował o tym, czy możesz podjąć się treningu, czy też nie.

Dobrym pomysłem jest dodatkowo wykorzystanie suplementacji, która wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego, jak np. diosmina. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 07 stycznia 2021
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.