SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zmniejszyć, zredukować masę mięsniową?

Chciałbym zmniejszyć masę mięśniową. Kiedyś sporo ćwiczyłem siłowo nabrałem masy, a teraz przy niewielkim wzroście wyglądam jak cytuje goryl. Masakra

Przemo 30 October 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Z doświadczenia wiem, że nie jest to faktyczny problem, tylko prawdopodobnie jak to się mówi "stan umysłu". Prawdopodobnie nie jest to masa mięśniowa, tylko zbyt duża ogólna masa ciała. Idę o zakład, że jeśli pozbędziesz się dużej części kanki tłuszczowej, to problem zniknie. 

Utrzymanie masy mięśniowej bez odpowiedniego treningu i odpowiedniej diety jest mało realne. Dlatego, wystarczy że przez dłuższy okres czasu będziesz utrzymywał ujemny bilans kaloryczny, mimo wszystko trenował (dla utrzymania jakości sylwetki oraz jędrności) i szerokim łukiem omijał ewentualne anaboliki. 

Ludzki organizm naturalnie nie chce utrzymywać mięśni i pozbywanie się ich jest bardzo proste. Jeśli za wszelką cenę chcesz się ich pozbyć, to dobrym rozwiązaniem jest trening biegowy, który to w połączeniu z dietą o ujemnym bilansie kalorycznym bez wątpienia załatwi sprawę. 

Jeśli zastanawiasz się jaką dietę wybrać, to według badań naukowych najzdrowszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, którą serdecznie polecam. 

 

Polecamy również: Dieta śródziemnomorska - charakterystyka, wpływ na zdrowie

Warto ją także uzupełnić jedną porcją odżywki białkowej, co także wpłynie na redukcję wagi. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 30 October 2020
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować