SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwanie mięśnia klatki piersiowej?

Witam przychodzę na grupę z pewnym problemem chodzi o wygląd prawego piersiowego jest jak by niewypełniony czy zerwany nie wiem z tąd moje pytanie zaraz postaram się wstawić zdjęcie

Malkon687 13 lutego 2021
Ekspert odpowiada

Witaj.

Mięśnie piersiowe są płaskimi mięśniami, gdzie ich przyczep początkowy umieszczony jest na mostku, a końcowy dosięga aż kości ramiennych. Dzięki tego typu budowie jesteś w stanie wykonywać wiele skomplikowanych ruchów jak przywodzenie, wyciskanie, zgięcie w stawie ramiennym, czy jego rotacja do wewnątrz. Mięsień piersiowy pomaga również nam w funkcji oddechowej. 

Polecamy również: 5 superserii, które spowodują, że Twoja klata będzie większa

Niekiedy kształt klatki piersiowej wynika z ukształtowania brzuśców mięśniowych, jak i przyczepów samego mięśnia. Często jest więc tak, że jej budowa jest niesymetryczna, a oba mięśnie za zawsze są jednakowych kształtów. Dlatego też nie zawsze jest to wina jej zerwania.

Przy zerwaniu klatki piersiowej zazwyczaj incydent tego typu jest odnotowany, gdyż towarzyszy mu ból, jak i ograniczenie funkcji ruchowych, jakie zostały wyżej opisane. W przypadku zerwania części, w niektórych pozycjach może występować ból, jak i ograniczenie części wykonywanych ruchów, w zależności od uszkodzenia aktonu. 

Co robić?
W przypadku, gdy masz pewne podejrzenia, czy faktycznie w przeszłości był uraz i mięśnie były zerwane i ponownie "przyrosły" w innym miejscu, konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty i wykonanie badania USG mięśni.  Badanie obrazowe pozwoli ocenić fizjoterapeucie, czy incydent zerwania miał miejsce i w jakim stopniu mięśnie zostały uszkodzone. Odpowie też na pytanie, czy jest to urok Twojej klatki, czy faktycznie wina kontuzji. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 14 lutego 2021
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.