SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbyt duże pośladki, co zrobić?

Witam. Jestem instruktorem fitness. Nadmiernie rozbudował mi się mięsień pośladkowy średni i mały, wygląda to okropnie, wystają po prostu dwa guzy. Jak się tego pozbyć? Mogę przesłać zdjęcia. Pozdrawiam

Jenny2711 30 September 2020
Ekspert odpowiada

Witaj.

Mięsień pośladkowy mały i średni należą do mięśni o znaczeniu funkcjonalnym, mniej o znaczeniu wizualnym, jeżeli mówimy o treningu siłowym i modelowaniu sylwetki. Bardzo trudno jest zrobić tak, aby mięsień pośladkowy średni był mocniej rozbudowany niż pośladkowy większy. Trezba mieć ku temu naprawdę predyspozycję. 

O ile mięsień pośladkowy średni może mieć wpływ na to, jak kształtują się pośladki, tak mięsień pośladkowy mały znajduje się całkowicie pod powierzchnią pozostałych mięśni i nie jest możliwe, aby było go widać. Podejrzewam, że Twoje problemy z kształtem pupy wynikają bardziej z tego, jak kształtują się brzuśce mięśniowe aniżeli z rozbudowy mięśnia średniego i małego. O ile brak odpowiedniego umięśnienia można skorygował właśnie poprzez ćwiczenia fizyczne o tyle nadmiernie rozbudowana masa jest już pewnym kłopotem.

Jak sobie poradzić?
Skoro jesteś instruktorem fitness, to podejrzewam, że w ramach wykonywanego zawodu mocno angażujesz te grupę mięśniową, jako element choćby pokazowy ćwiczeń podczas zajęć. Jednak nie pozostaje CI nic innego, jak uzupełnić własny trening w te ćwiczenia, które skupić się na pozostałych częściach pośladków, aby tyłek wyglądał bardziej symetrycznie. Jako instruktor fitness powinnaś dość szybko załapać, w jakich ćwiczeniach dasz rade wyizolować te części pośladków, które wymagają dotrenowania. Niestety nie ma na to gotowej odpowiedzi, trzeba tego dokonać metodą prób i błędów. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 30 September 2020
1