SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zastój w redukcji - co zrobić?

Witam. Jestem w trakcie redukcji, od 2 tyg waga zatrzymała się na 93,4 a zacząłem redukować od 105 kg. Zakupiłem w miedzy czasie spalacz cutting edge bez stymulantów. Przyjmuje 2200 kcal aktualnie. Planuje zrobić diet break. Moje pytanie: spalacz lepiej zastosować po diet breaku czy odrazu? Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Forum

Sfm445 20 April 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

No niestety jest to całkiem standardowa sytuacja, że w pewnym momencie redukcji zatrzymujemy się i dalej "nie idzie". Jednym z powodów jest tzw. adaptacja metaboliczna. W skrócie chodzi o to, że organizm broni się przed utratą tkanki tłuszczowej i próbuje dostosować się do nowych warunków dietetycznych i aktywności fizycznej. 

Zagadnienie to zostało opisane w dwóch tematach i sugeruje przeczytać oba, gdyż z pewnością wyjaśnią Ci one dużo. 

Polecamy również: Zastój i brak efektów w odchudzaniu. Czym adaptacja metaboliczna i jak sobie z nią radzić?

Polecamy również: Czy organizm broni się przed odchudzaniem? Czym jest BMR, TEF, NEAT?

Nie wiem, jak długo już redukujesz, ale być może warto na jakiś czas podnieść kalorie i zrobić tzw. krok w tył, aby znów ruszyć do przodu. Możesz spróbować na kolejne dwa tygodnie podnieść kalorie w okolice bilansu zerowego, ale jednocześnie dołożyć jakiś konkretny spalacz o działaniu termogenicznym, bo Cutting Edge, to raczej delikatny diuretyk, niż typowy spalacz. 

Nie wiem, jak wygląda Twoja aktywność fizyczna, ale jeśli nie jest ona na wyjątkowo wysokim poziomie i nie masz problemów z regeneracją, to warto rozważyć zwiększenie jej. 

Sensowne może być też zwiększenie udziału białka w diecie do poziomu 2,5 g na każdy kilogram masy ciała. Tak czy inaczej, zacznij od lektury artykułu, które zasugerowałam wyżej, gdyż tam znajdują się kolejne rozwiązania.

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 20 April 2021
0