SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne przy pracy siedzącej

Witam. Planuję docelowo ćwiczyć 1-2 razy dziennie. Moje zapotrzebowanie to 3200kcal. Natomiast w żadnych kalkulatorach nie mogłem uwzględnić że mam pracę siedzącą przy komputerze (ok 8h dziennie). Jak moja praca wpływa na zapotrzebowanie kaloryczne, czy powinienem jeść mniej? Wiek: 22 Wzrost: 182 Waga: 74

lukasz.strzebonski 05 maja 2022
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Przede wszystkim taki styl życia bez wątpienia za kilka lat zacznie "owocować" problemami z gospodarką cukrową i wieloma innymi zaburzeniami hormonalnymi. 

Ponad wszelką wątpliwość dowiedziono, że nieaktywność fizyczna, jest główną przyczyną nadwagi i chorób cywilizacyjnych. Warto o tym przeczytać kilka zdań. 

Polecamy również: Nieaktywność fizyczna, jak szybko zaczyna nam szkodzić?

Najlepszy kalkulator w sieci, jaki można znaleźć, znajduje się pod tym linkiem: https://potreningu.pl/kalkulatory/bmr i jest tu także opcja dla pracy siedzącej. 

Osoby takie jak Ty (wykonujące pracę siedzącą) powinny zadbać o minimum 10 tys. kroków dziennie. Nawet jeśli prowadzą inną aktywność treningową.

Jeśli chodzi o trening siłowy, to wdrożyłabym go jak najszybciej, a minimalna ilość sesji treningowych nie powinna być mniejsza, niż 3 w tygodniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki trening skutecznie wykonywać w domu przy użyciu pary regulowanych hantli. Propozycje takiego treningu znajdziesz tutaj. 

Polecamy również: Trening obwodowy z hantlami. Gotowe plany treningowe dla wszystkich stopni zaawansowania!

Oczywiście będą to Twoje decyzje i Ty również poniesiesz konsekwencje swoich wyborów, jeśli nie zmienisz stylu życia. 

Rozważ też zwiększenie udziału białka w diecie. Argumenty znajdziesz tutaj:

Polecamy również: Białko serwatkowe, a odchudzanie. Czy warto stosować białko podczas redukcji?

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 06 maja 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.