SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam jestem mamą 9 miesięcznej córki, karmie piersią i szukam odzywki białkowej która będzie bezpieczna dla mnie i dla córki. Dieta redukcyjna i ćwiczenia już są.

Renua 23 January 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Cześć. Od dwóch tygodni jestem na diecie redukcyjnej na deficycie 600kcal trening siłowy 4 razy w tygodniu i 1 raz w tygodniu cardio. W ciagu pierwszego tygodnia zeszło 0.9kg a w drugim 0.1kg. Start przy wadze 80.2kg. Co więc poszło nie tak w drugim tygodniu? A druga sprawa, mojej dziewczyny waga przez dwa tygodnie stoi w miejscu, ale w wymiarach zeszło ok 2cm. Czy to jest normalne, ze waga nie schodzi? Czy cos jest nie tak z kaloriami?

Stu 23 January 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Cześć, wg wyliczeń mój organizm posiada około 20% tłuszczu z czego sucha masa wynosi 71 kg. W która stronę powinienem iść żeby rozwijać swoje mięśnie, żeby byku większe j bardziej uwydatnione ? W stronę masy czy powinienem się zająć redukcja ale tracąc przy tym obwody

Zagubiony 22 January 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam pytanie dot sylwetki. Mam 180cm 69kg, cwicze ok 3 miesiecy regularnie 4 razy w tygodniu i robie 2 razy cardio, czuje mocny progres siłowy. Problemem jest to że jestem dość chudy lecz zostało mi sporo tkanki tłuszczowej na klatce i brzuchu ponieważ jakis czas temu ważyłem ok 80kg i zredukowałem samym deficytem bez treningów. Od paru dni trzymam diete ok 2000kcal i jem 2g białka na kg masy ciała. I mam pytanie czy jest możliwe abym jakoś zredukował tkanke tłuszczową z klaty i brzucha nie tracąc przy tym mięsni zbudowanych na siłce? Dodam że biore kreatyne z cytruliną i pije czasem białko jak musze uzupełnić w diecie.

asdgas 22 January 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam pytanie na temat piersi z kurczaka, gdy kupujemy surową to na 100g ma 98kcal 21,5g bialka, 1,3g tluszczy i 0 wegli. Wiem, że ilość białka i węgli po smażeniu nie zmienia się, ale tłuszczy i kalorie tak? Jeśli tak to jaką kaloryczność może mieć wtedy ten kurczak? Jak wliczać w fitatu? (oczywiscie waże przed smażeniem)

tutufodeniua 22 January 2021 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siemanko! Ogólnie sprawa wygląda tak - od końcówki listopada jestem na deficycie kalorycznym, waga powoli spadała w dół, do momentu aż "bombą" było rozpoczęcie codzienne cardio. Od tego momentu waga mi leciała w dół o wiele szybciej jednak nadal zostając w zdrowym spadku tej wagi (ok. 0,5kg/tydz). I tak oto zjechałem z 74kg do 67.70kg. Waga od ok. tygodnia stoi w miejscu po mimo, że oprócz treningów siłowych wykonuję 30min-1h cardio (na bieżni). Moje zapotrzebowanie dzienne, które uzupełniam: ~180g węgli ~140g białka ~70g tłuszczy ~2000kcal Postanowiłem sobie dziś również zrobić malutki cheat day i zjeść to, co zawsze lubiłem (jakiś wrapik z maka, 3 kosteczki czekolady) i przekroczyć jednak kalorykę dzienną, ale nie objadając się z nadzieją, że pobudzi to jakoś mój metabolizm. Prosiłbym o jakieś porady, jak pobudzić organizm lub cokolwiek, żeby waga ruszyła i tkanka tłuszczowa wróciła do spalania. Z góry dziękuję!!

karass 22 January 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Od dwóch tygodni zacząłem regularnie ćwiczyć, ponieważ przeszkadza mi moja waga w wieku 18 lat, czy mogę robić codziennie 100 pompek. Pytam ponieważ nie chciałbym nadwrężyć mięsni a chciałbym tyle ćwiczyć.

Oriento 22 January 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam.Czy chłopak w wieku 15 lat ćwicząc regularnie może brać już białko i czy sprzedawca może sprzedać w sklepie?Pozdrawiam

Mafioza xd 22 January 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy podczas rekompozycji sylwetki w przypadku ektomorfika powinno się spożywać 2g-2,4g/kgmc białka, 0,8g-1g tłuszczy i resztę uzupełnić węglowodanami aby bilans kaloryczny był zerowy?

Pawcio 22 January 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Witajcie , pierwszy raz tu jestem i proszę o pomoc .Robie rekompozycje jestem już po około 15-16 tygodniach i zastanawiam czy to dobre wyjście ? Wiek 21 lat Waga (zaczynałem ze 106,8) obecnie 101,2kg Wzrost 195 Obecnie diet break ( za tydzień wracam na deficyt 300 kcal ) Lepiej cisnąć dalej niski deficyt czy go zwiększyć stricte pod redukcje ? Z góry dziękuję za pomoc 😁

MatisPlatynov 22 January 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi