SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Siema mam 14 lat i chcial bym przybrac na masie. mam 153cm wzrosty i warze 43kg. czy mogł bym brac białko albo gainery na mase.

szymon 27 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, aktualnie chodzę na kickboxing i po treningu boli mnie nadgarstek przy rotacji do wewnątrz. Ból odczuwalny jest pod wyrostkiem rylcowatym kości łokciowej. Ktoś wie co na to robić? co zrobić żeby nie bolało?

sellena93 27 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry, mam niestwierdzoną rotację miednicy lewy talerz wyżej, tymsamym lewy posladek znajduje się wyżej oraz jest mniejszy ale lepiej go czuje zwłaszcza w ćwiczeniach typu martwy ciąg lub przysiad. Natomiast prawe biodro jest niżej gorzej czuje prawy posiłek zwłaszcza w tych znaczących ćwiczeniach, jest większy i znajduje się niżej lewy. Gorzej czuje miesnie z prawej strony brzucha oraz mam pozornie prawa nogę krotsza, a także z prawej strony w rejonie miednicy mam mniej" ciała " niż z lewej strony, wydaje mi się że powodem jest rotacja talerza miedniczego ale chciałabym pozbyć się słabego napięcia mięśniowego z prawej strony pośladka zwłaszcza przy hipthrustach lub martwym ciągu

Julciakkk 26 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Czy można łączyć spalacz tłuszczu i spiruline?

Ewela90 26 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam dzisiaj podczas robienia przysiadów zaczęła mi drętwieć lewą ręką potem przeszło to na lewą nogę (okolica łydki). Zdrętwienie nogi się utrzymuje.dodam jeszcze że przed treningiem zażyłem nadmiar przedtreningowki.Chcialbym się dowiedzieć czy to wina przedtreningowki.

Devil6 26 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej, zna ktoś Asibutrim?ktoś stosował?

Pat 25 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry, mam 15 lat i intensywnie ćwiczę na siłowni od ponad 2 lat. Podczas treningu moje mięśnie coraz szybciej się przemęczają mimo odpowiedniej diety oraz wystarczającej ilości snu, Rozważałem zakup przed treningówki która mogłaby pozwolić mi na mniejsze zmęczenie oraz bardziej intensywny trening. Czy przed treningówka w takim wieku mogłaby mi zaszkodzić? Jeśli tak, to jak? Próbowałem zmienić dietę na inną, jednak nic się nie zmieniło. Może polecacie jakieś przed treningówki na start? I co sądzicie o produkcie R-WEILER - 300 G (https://www.decathlon.pl/p/odzywka-przedtreningowa-r-weiler-300g-pomarancza-olimp/_/R-p-X8777541?mc=8777541)

shadowek4444 25 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry, kupiłem tydzień temu CREATINE SFD NUTRITION 500g i pytanie dotyczy rozpuszczalności. Rozpuszczam miarkę w ok. 250-300 ml zimnej wody. Na dnie zostaje biały krystaliczny osad. Tak ma być, czy coś robię nie tak z tym rozpuszczaniem. Osad generalnie nierozpuszczalny w wodzie - można dolewać wody i tak zostaje na dnie, a moze po prostu trzeba "zmieszać przed użyciem" Marek Bielawski

Marek 25 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Cześć otóż mam pytanie dotyczące redukcji jaką planuje , mam 17 lat ważę 90 kg od 3 lat trenuję trójbój w przyszłości planuje wystartować w debiutach ale obecnie chciałem wrzucić na luz z ciężarami i popracować nad docięciem , nigdy nie trenowałem sylwetkowo od zawsze byłem zajarany trójbojem moje obecne wyniki to 135 kg ławka 160 kg przysiad i 210 kg martwy ciąg nie wiem ile musiałbym zrzucić aby docięcie było na przyzwoitym poziomie a żeby siła znacząco nie spadła , napewno nie chciałbym zejść poniżej 80 kg na ten moment myśle ze mój BF jest w okolicach 20% , chciałbym zapytać o jakieś rady na redukcje czy jest realne wyglądać git przy wadze 80 kg? Jak taka redukcja przełoży się na siłę i wyniki w trójboju . Pozdrawiam

Anonim 25 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Dzień dobry, za około 3 tygodnie rozpocznę swoje pierwsze treningi siłowe. Jeżeli chodzi o mnie to mam dylemat bo już od półtorej miesiąca ćwiczę 4-5 razy w tygodniu tak zwaną kalistenikę ( około 40 minut pompki, brzuszki, planki russian twist i tym podobne.) Do tego rower 2-3 razy w tygodniu po 20-25 km szybkim tempem. Ogólnie czerpię dużą satysfakcję z tych ćwiczeń i czuję że jestem w życiowej formie. Niestety taki styl funkcjonowania kosztuje mnie sporo wydatku energetycznego a ja należę do osób szczupłych 64kg i 176cm wzrostu. Od około tygodnia zacząłem jeść wiecej i powoli przyzwyczajać swoje ciało do przyjmowania większej ilości pokarmu. I teraz pytanie do was czy powinienem ograniczyć swoją aktywność fizyczną i skupić się na zwiększeniu masy czy pozostać wysoce aktywny i dalej dostarczać mojemu organizmowi zwiększone ilości pożywienia pomimo tego że zdecydowana cześć nadwyżki kalorycznej zostanie spalona podczas ćwiczeń .

Hetman 25 July 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1785 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1443 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
335 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
258 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
223 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
141 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi