SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam. Mam 34 lata, ważę 8 kg i mierze 162 cm wzrostu. Kwestie deficytu kcal nie są mi obce, rozkład makro również. Zastanawia mnie jednak, czy jeśli w ciągu dnia zjem więcej białka niż mam ustalona (ok 10-15g), jednak mieszczę się w ustalonych kcal, to będzie miało negatywny skutek podczas redukcji? Czy taka granica jest do zaakceptowania? Na ogół zjadam więcej białek a mniej węglowodanów, niż jest to założone.

Karolina 05 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć. Dwa lata temu wyciskałem 95 kg na klatę podciągałem się 10 razy podchwytem i 6 razy nachwytem oraz robiłem 50 pompek klasycznych. Obecnie nabrałem masy mięśniowej około 10 kg i teraz już od prawie roku nie mam progresu. Biorę teraz 90 kg na klatę robię 3 podciągnięcia podchwytem i 2 nachwytem i robię 25 pompek klasycznych. Moje pytanie brzmi dlaczego pomimo wzrostu mięśni i regularnych treningów nic się nie zmienia? Mam obecnie 41,5 w bicu 116 w klacie i 69 w udzie. Na przysiad biorę tylko 100 kg. Mam 186 wzrostu i ważę około 95 kg. Nie biorę żadnych odżywek i staram się jeść dużo owoców mięsa ryb orzechów i w ogóle zdrowo się odżywiam. Jak myślicie dlaczego pomimo wzrostu mięśni biorę jeszcze mniej na klatę i te cholerne podciągnięcia które robię po 2 albo 3 i tak już od długiego czasu. Czy może niska forma to objaw jakieś choroby? Pomóżcie bo już się załamuje. Pozdrawiam

Kulturysta577 05 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Jak aplikować fat burnery? Czy kapsułki połyka się w całości?

Tadek10 05 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam mam 14 lat ćwiczę ponad miesiąc biorę od 3 tygodni białko zastanawiam się nad kreatyną,oczywiście w małych proporcjach wszystko będzie dobrze?

miloszwik 05 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dlaczego moja waga od kiedy zaczęłam jeść nie 1500 tylko 1800 wzrosła 1,5kg do góry ale zaczęłam ćwiczyć na siłowni z trenerem i waga wczoraj posła o 0,5kg w dół a dziś znowu poszła do góry o 0,5kg , ale mnie bolą mięśnie, czy może to byc spowodowane tym? Martwię się że przytyje.. Pije 3l wody mam 135g białka dziennie, 200 węglowodanów i ok. 50 tłuszczu, wzrost 163 , i czy dobre rozwiązanie abym piła białko na wodzie lub mleku z płatkami owsianymi albo corn Flakes i do tego banan? Albo skyr i białko i banan, masło orzechowe i płatki corn Flakes?? Czy lepiej ryż, kurczak i warzywa?

Lola 05 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hejka! Ogólnie sprawa ma się tak: Jestem na redukcji od końcówki listopada. 4 treningi siłowe, po każdym cardio, a w dni nietreningowe same cardio (lekki bieg, trucht na bieżni, dbam o regenerację). Mój deficyt zawiera ok. 2100kcal. Oczywiście liczę kalorie, warzywa, owoce, duuużo białka (tu też staram się nie schodzić dziennie poniżej 140g). Słodycze? Również! W końcu psycha bez nich by mi siadła, wliczam je w apkę, ale z nimi mam umiar, 3-4 kosteczki czekolady gorzkiej, czasem coś innego. Wszystko wliczam w bilans Problem, że gdy idę spać czuję przyspieszone tętno serca, organizm tjb. "z waty", problemy z zaśnięciem, przebudzam się co kilka godzin. Mam wrażenie, jakby mój organizm się stresował, miał zwiększony poziom kortyzolu - co by wyjaśniało moje częste podlania wodą. Refeedy u mnie też występują, by zrobić sobie czasem przerwę od diety. Suple jakie biorę: Kompleks witamin, ashwagandha, odżywka białkowa Z czego może wynikać mój problem?

karass 05 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Jeśli zjadłem 2200 kcal jednego dnia, a spaliłem 2300 i jestem na ujemnym deficycie to znaczy, że będę chudnąć? Albo zjadłem 2200 i spalilem 2200, ale dalej jestem na ujemnym deficycie. Nie za bardzo to kumam jak to działa.

D8ej 05 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam, mam 17 lat i chce zacząć przygodę z ćwiczeniami na siłowni którą posiadam w domu. Przychodzę z pytaniem czy przy wzroście 177cm i wadę 78kg, mam schudnąć powiedzmy do 73kg i robić rzeźbę, czy odrazu zacząć robić ćwiczenia na mięśnie bez chudnięcia?

Marek123 04 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Czy mogę stosować UNIVERSAL GH Max z kreatyna?

natalajesionowska@gmail.com 04 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam, mam pytanie o godzinie 16 ide na siłownie trenuje około 2 godzin i później jade na trening piłkarski kiedy najlepiej przyjmować druga porcje bcaa pierwsza biore przed siłownia

diegospornos 04 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi