SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Od października regularnie ćwiczę, schudłam ok. 8 kg. Na początku wybierałam lekkie ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu, w miarę upływu czasu zwiększałam czas, który poświęcałam na trening i jego intensywność. Ostatecznie doszłam do ok. godzinnych treningów, uwzględniając cardio, interwały i treningi siłowe. Mój problem polega na tym, że od połowy miesiąca nie jestem w stanie wykonać treningu. Z dnia na dzień ,,osłabłam" (nie wiem jak mogę to nazwać) i te ćwiczenia, które wykonywałam bez problemu stały się dla mnie torturami. Nie zmieniłam sposobu odżywania ani trybu życia. Dosłownie w jednym dniu moja codzienna przyjemna rutyna treningowa stała się koszmarem. Nie daję rady wytrzymać do końca półgodzinnego filmiku z ćwiczeniami, a dzisiaj popłakałam się przy piętnastominutowym. Zrobiłam sobie prawie tydzień przerwy od ćwiczeń, problem dalej jest. O co chodzi?

klaudiaoo2 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Polecenie śniadania na przyrost masy mięśniowej

makxol 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam 16 lat jestem bardzo niski mam około 173 wzrostu waże 72.5 kilo zaczołem chodzić na sztuki walki 2 razy w tygodiu planuję zacząć przygodę z białkiem oraz kreatyną moim głównym celem jest schudnięcie czytałem że od kreatyny oraz białka w mleku się tyje czy to prawda?

kamilkacper02 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć jaką polecacie magnezję. Zależy mi na tym żeby nie zostawiała śladów na podłodze po handstandzie i w miarę długo się utrzymywała i nie ścierała z rąk od podłogi. Po krótkim czasie stania na rękach ręce się pocą że prawie się poślizgnąć :) Czy w tym przypadku lepiej wybrać w płynie czy w proszku?

Kuba526 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, pomógłbym ktoś ułożyć plan treningowy? Mam 17 lat 174 oraz 65 kg, mam doświadczenie z siłownia także nie jestem początkujący, chce nabrać masy mięśniowej, oraz mam wolny cały tydzień do ćwiczenia. Z gory dziękuje

Rembolek 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Dzień dobry Od pewnego czasu zmieniła mi się aktywność fizyczna i nie wiem, jaką wybrać przy kalkulatorze. Kobieta 20lat 160cm Waga: nie znam, koło 50. Pracuję 3×w tygodniu po 13 godzin dziennie. Jest to praca w fabryce przy częściach blatu kuchennych. Podnoszę i przesuwam ciężkie od 10kg do 20kg blaty, poleruję itd. Jest to dla mnie ciężka robota i ciągle mam bóle mięśni pod koniec dnia. Robię też w tym dniu około8000 tys kroków. Ćwiczę pilates 2-3razy w tygodniu Kroki codziennie od 5000 do 9000. Bardzo bym prosiła o pomoc

Natalii21 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam czy jesli mam reakcje alergiczną na któryś ze składników Eaa Pro to jest sens zmieniać je na Bcaa? Objawy jakie mam to ciągły ból brzucha (taki jak z glodu) oraz gotowanie w żołądku ewentualnie jesli nie ma sensu na bcaa to co najlepsze na regeneracje sport jaki uprawiam to kolastwo + sporadycznie cwiczenia silowe

Luterinio 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Czy samymi hantlami (20kg) można zbudować masę mięśniową? Mógł bym coś dokupić np. Kettlebell, ale wolę po prostu trenować w domu i nie jestem pewny co to ma sens.

Jjj 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Proszę o informację o dawkowanie bcaa. Przerzuciłem się z bcaa 2:1:1 instant sfd na bcaa 2:1:1 pure allnutrition i skład jest taki sam system dawkowania też ale jedna porcja w sfd to 10 gram a w allnutrition 5 gram. Jakiej wielkości dawki lepiej stosować?

malykalbar 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy skrobia kukurydziana+białko zastąpią gainer?Czy można na tym przytyć?Ciężko mi dostarczyć kalorie z diety a taka mieszanka byłaby zdrowsza.

Maciek,737 09 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi