SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam. czy mogę łączyć te suple: redox hardcore, rhodiola Roses, żeń szeń guarana, l-carnitine 600, tribulus testosterone booster, mens support extreme iso plus l-carnitine?

Lysy21 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam, Czy to prawda, że przed i po treningu siłowym powinno się jeść posiłki bez tłuszczy? I czy w dzień treningowy (siłowy) powinien być jeden posiłek bez węglowodanów? Np. Rano przed treningiem białko + węglowodany po treningu to samo, za jakiś czas dwa posiłki z białkiem tłuszczem i węglowodanami, a na kolacje białko + tłuszcz. Tak miałam kiedyś rozpisaną dietę. Czy tak musi być?

Radi 18 February 2021 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha są dobre dla kręgosłupa. Cierpialem już na rwę kulszową i nie chciałbym sobie odcinka lędźwiowego nadwyrężyć ponownie. Wiem że dla przykładu popularne scyzoryki to ogromne obciążenie dla odcinka lędźwiowego, a brzuszki? Wznosy nóg wisząc na drążku? Lub np. hollow body i ogólna zasada by dociskać odcinek lędźwiowy do podłoża, a nie utrzymywać proste plecy pozostawiając "lukę" pod odcinkiem lędźwiowym?

Bartek 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam Chciałbym się zapytać czy ktoś ma i sprawdził fajny plan treningowy na podciagniencia i pomki Pompek moge wykonac max 30 Podciągnięć 6 I chciałbym znaleźć jakies skuteczne cwiczenia aby poprawić wynik Chcialbym sie podciagnac chociaż 12 razy Dziekuje za pomoc

Anonim 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Siema, mam pewne pytanie. Czy dobrym pomysłem będąc na masie jest robienie treningu drabinkowego (bez ciężaru, w domu). Zastanawiałem się nad robieniem podciągnięć, pompek, dipów, przysiadów i plankiem.

PACI0R 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, Mam dosyć duży problem z przybraniem na wadze, ważę 40,6kg przy wzroście 162cm. Chciała bym dowiedziec się jak skutecznie przybrać na wadze. Od pewnego czasu jeżdżę na rowerku stacjonarnym i ćwiczę z gumami ( jeden dzień ćwiczenia a na drugi rowerek i tak na zmianę) Również kupiłam Mass activator. Proszę o wszelki porady jak przybrać na wadze. Dziękuje!

Doncia 18 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siema, mam pewien problem. Otóż jestem na masie, ale chciałbym zacząć biegać (na początek około 1km, później większe dystanse). I tu nasuwa się moje pytanie. Czy będąc na masie i zaczynając biegać powinienem zmienić dietę (większy bilans kaloryczny).

PACI0R 17 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Dobry wieczór, rocznikowo mam 16 lat, 183cm i waze 80kg. Problem polega na tym ze w mojej opini klatka jest masywna, a bynajmniej zdaje się być taka w koszulce, duża i opięta, ale nie jest pełna i ma nieładny kształt. Jest bardzo wybrakowana w „środkowej” jej części i u góry. Problem ciagle tyczy się tego środka. W dodatku prawdopodobnie genetycznie w lewej piersi dolno-środkowy przyczep mam wyżej umocowany przez co brak wydaje się być jeszcze większy. Pytanie - mam nakładać po prostu dalej na nią masę przez co z czasem problem wyda się być mniejszy? Czy mam skupić się na konkretnych ćwiczeniach? Dodam ze za 2 tygodnie zaczynam 3-miesięczna redukcje wiec może ta klatka zacznie wyglądać trochę lepiej. Oraz zależy mi aby potrafić robić poprawnie pompki na wysokie powtórzenia (koło 20). Wyrzuciłem normalne z planu i wprowadziłem z nogami na podwyższeniu.

Folver 17 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Ćwiczę około 7 miesięcy trening FBW z hantlami, progres jest, do każdego ćwiczenia dołożyłem powtórzenia i serie. Wyciskanie na klatkę leżąc Wiosłowanie hantla w opadzie tułowia 3x15 Wyciskanie hantla zza głowy stojąc 4x15 (tu zdejmuje obciążenie z hantla, przy większym gubię prawidłowa technikę ćwiczenia) Uginanie przedramion z hantlami stojąc 3x15 Wyciskanie hantli nad głowę stojąc (ohp) 4x10 Wznosy ramion bokiem 3x10 Mam pytanie co do wyciskania na klatkę, bo jestem w stanie wykonać 4 serie nawet po 20 ruchów i zamiast czuć "pompę" w klatce, czuję zmęczenie w rękach od machania. Czy mogę to ćwiczenie zamienić na pompki, czy dodać pompki dodatkowo do planu treningowego? Pompki jestem w stanie zrobić 3 serie po 10 powtórzeń i naprawdę czuje to w klatce i w tricepsie. Być może lepsza opcja byłoby dokupienie talerzy, dołożenie obciążenia i zaczynanie z każdym ćwiczeniem "od nowa" tj. 3 serie po 8-10 powtórzeń?

BartekCzarodziej 17 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam. Rocznikowo mam 16 lat, 183cm oraz 80kg. Na ten moment trenuję z ciężarami - priorytetem jest sylwetka. Treningi 5 razy w tygodniu. Za dwa tygodnie zaczynam 3-miesięczną redukcję. Prócz treningi z ciężarami 5 razy w tygodniu chciałbym gdzieś wcisnąć boksowanie na worku w domu. Bardzo lubię boks, prawie tak bardzo jak kulturystkę, lecz on nie jest moim priorytetem. Mój plan to FBW z odrobina splita w sobie. Może ktoś z was łączył już kiedyś sztuki walki z budowaniem sylwetki i da jakieś porady? Nie mam pojecia jak to razem ze sobą połączyć. W planie mam mocne 1-godzinne sesje na worku 2 razy w tygodniu. Prócz tego jakiś rowerek wleci ale jego już jakoś ogarnę. Treningi siłowe wykonuję wieczorami, wiec może w dwa dni w tyodniu, gdy mam troszkę mniejszy nacisk na górę ciała będę wykonywał sesje na worku? Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie i pomysł - proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

Folver 17 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi