SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Hej, Mam 24 lata, 186cm wzrostu i ważę 96 kg. Chciałbym zmienić wygląd tj. schudnąć i wyrzeźbić swoje ciało. Zacząłem w tamtym tygodniu ćwiczyć z hantlami ale nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Bwnskz 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Witam, Mam 20 lat ważę 68kg przy wzroście 169cm. Zaczęłam ostatnio ćwiczyć a od miesiąca staram się mniej jeść. Chciałabym schudnąć parę kilo a przy tym wzmocnić ciało. Jednak przez miesiąc udało mi się zrzucić jedynie kilogram. Nie podoba mi się wyglad mojej sylwetki.. Borykam się z celulitem i sporą warstwą tłuszczu na brzuchu.

Agniecha 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam...mam pytanie odnośnie węglowodanów - różnica pomiędzy typem Vitargo a np.MEX Glyco Tor Pro - zamierzam brać je około i po treningowo zamiast zwykłych carbo - czy to ten sam rodzaj węgli o wysokiej masie cząsteczki i małej osmolalnosci -pytam fachowców - czy całkiem różne węgle POZDR

bigsharky 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam serdecznie. Od tygodnia zaczęłam ćwiczyć. Na razie jestem na etapie 1 treningu dziennie. Jest to jakieś miesieczne wyzwanie z yt. Chciałabym wprowadzić jakąś odżywkę /suplement coś co sprawi że zniknie u mnie chęć podjadania a zarazem bedzie fajnie uzupełniać dietę. Pozdrawiam

Karolina Diesner 19 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry, 5 razy w tygodniu wieczorami wykonuję treningi siłowe. Priorytet - sylwetka. Wchodzę na redukcję za tydzień. Mam minimalne doświadczenie w boksie i chciałbym gdzieś wcisnąć 2 sesje po 1godzinie tego boksu. Jeżeli wykonam trening boksu kilka godzin przed treningiem siłowym to wpłynie w znacznie negatywnym stopniu na mój wieczorny trening? Proszę o odpowiedz.

Folver 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Czy picie coli zero na redukcji może coś popsuć np. gorsze efekty? I czy można zamiast wody niegazowanej pić ta gazowana?.

Elon musk 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam pytanie,a mianowicie szukam dobrej sztangi do pl .moze byc hes ,eleiko.leoko.Pozdro.

kris 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej! Czy mógłby mi ktoś wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne ? Karmię piersią i znalazłam tylko jeden kalkulator który bierze również ten punk pod uwagę, jednak chciałabym kierować się nie tylko jednym źródłem. Jest jeszcze jeden problem -kcal które mam dodać. Różne źródła mają rozbieżność od 700 do 450 kcal . A to przepaść... Więc jeśli ktoś mógłby mi pomoc ? Waga 90, wzrost 165 , 24 lata , niska aktywność, pierwsze półrocze karmienia . Pozdrawiam i dzięki wielkie xxx

NIZA120 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień Dobry, Zacząłem ćwiczyć osiem miesięcy temu. Stosując zasadę 2g na 1kg masy ciała i niestety nie patrząc na kalorie - jedząc sporo przetworzonej żywności, zapuściłem świńską masę i obecnie ważę 130 kg. Zdaniem wielu osób nie wyglądam na osobę otyłą, natomiast przy takiej wadze kondycja ucierpiała i postanowiłem przejść na redukcję. Popularna aplikacja przy założeniach zrzucania 1kg na tydzień w celu zejścia do 90 kg sugeruję spożycie nie więcej niż 2710 kcal dziennie. Przy takiej ilości kcal oraz moim wyposażeniu lodówki ciężko dostarczyć 260g białka nawet z pomocą odżywek białkowych. Tak więc zastanawiam się do jakiej ilości białka powinienem zejść aby nie stracić dużo masy mięśniowej. Wiem ze mój przypadek może być skrajny, a nie mogę w dostępnych źródłach znaleźć odpowiedzi na moje pytanie - popularni yt influencerzy radzą dodatkową suplementację białka podczas redukcji, a ja nie mogę pozwolić sobie na zaspokojenie tej najczęściej wyznaczanej zasady 2g na 1kg masy ciała.

jacapracapoplaca 19 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć. Co sądzicie o diecie opierającej się w głównej mierze na Białku i tłuszczach a węglowodany tylko i wyłącznie z owoców?

SzymonM04 18 February 2021 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi