SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Ile czystej masy mięśniowej można zbudować naturalnie czy jest szansa, że da się zbudować 30kg czystej masy mięśniowej naturalnie?

jojoj 24 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Dzień dobry, proszę o pomoc w doborze spalacza. Jestem 35 letnia kobieta. Zaczęłam treningi z indywidualnym planem oraz dieta. Wazę w tym momencie 60 kg. Mam 5 kg do zrzucenia. Treningi siłowe w domu z lekkim obciążeniem plus gumy oraz krótkie kardio 4 razy w tyg. Dieta 1800 kcal. Waga stoi w miejscu. Proszę o pomoc w doborze spalacza.

Mariel 24 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witajcie , obecnie mam -500 kcal deficytu (2600kcal ) ucinać kcal czy zostawic jak jest ? Planuje do konca kwietnia -początku maja osiągnąć niski poziom bf . Wzrost 195 Waga 100,2 Pas 96 -96,5 około Z góry dzięki !

Mateo6415 24 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam, w jakie odżywki i suplementy się zaopatrzyć ? ćwiczę 3x w tygodniu, treningi z mini bandami, trochę cardio. Jestem kobietą po 30stce.

hycnarka 23 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jezeli w treningu A biceps robie sztanga a w treningu B hantlami to robic chwytem mlotkowym czy z suplinacja?

Kamil 23 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć! Chce trochę schudnąć, mam dietę typowa na redukcję i ćwiczę trochę siłowo z chlopakiem, dodatkowo cardio i 10k kroków dziennie. Czy jeśli w tej diecie ma rozpisane ile czego jem to mogę dodatkowo pić białko? Czy lepiej nie? Czy może zrezygnować z jednego posiłku i w zamian wypić białko? Czy jeśli będę mieć więcej białka niż mam rozsiane w diecie to nie schudnę? Czy mogę sobie jednak pozwolić na nadwyżkę białka? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam, Karolina 🤗

Karolina. 23 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Mam problemy z kręgosłupem lędźwiowy mała przepuklina. Zaczęłam od tygodnia skakać na skakance i zastanawiam się czy nie pogorszę sobie stanu moich kregow

Mama 23 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Jaka jest aktywność zalecana przez WHO dla dorosłych w przedziale wiekowym 18-65 lat? Czy jest to 5 dni w tygodniu po 30 min czy 7 dni w tygodniu po 30 min.

bogdan97 23 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy po 2 miesiecznym cyklu kreatynowym na jabłczanie można odrazu wejsc w suplementacje stałą 5 g ed czy jednak lepiej jest zrobic przerwę ?

drbaciorr 23 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam. Chciałbym się tylko zorientować z jedną prostą sprawą, czy jest to możliwe że kreatyna może przynieść efekt lekko opuchniętego brzucha? (Tzn. większy) Zacząłem stosować kreatynę niespełna miesiąc, przed braniem kreatyny ważyłem 65 kg, po teraz niecałym miesiącu ważę 72kg, i trochę zmartwiła mnie jedna rzecz, że tzw. boczki mi się powiększyły (czyli jestem większy w pasie) czy jest to efekt kreatyny czy po prostu efekt czegoś innego? Z góry mówię że mam 18 lat i jeden rok ćwiczeń miałem już za sobą więc dlatego postanowiłem wspomóc się kreatyną, ćwiczę 6 razy w tygodniu po godzinie różne części ciała, i jedyną zmianą po braniu kretyny był ten brzuch, nawet odziwo biceps się nie powiększył,więc jak to jest z tą kreatyną to jej wina czy czegoś innego? Czy jest jakaś górna maksymalna granica przytycia na kreatynie? Czy może przestać ją brać na jakiś czas i sprawdzić czy to przez nią?

Jakubix12` 23 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi