SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Hejka! Ogólnie sprawa ma się tak: Jestem na redukcji od końcówki listopada. 4 treningi siłowe, po każdym cardio, a w dni nietreningowe same cardio (lekki bieg, trucht na bieżni, dbam o regenerację). Mój deficyt zawiera ok. 2100kcal. Oczywiście liczę kalorie, warzywa, owoce, duuużo białka (tu też staram się nie schodzić dziennie poniżej 140g). Słodycze? Również! W końcu psycha bez nich by mi siadła, wliczam je w apkę, ale z nimi mam umiar, 3-4 kosteczki czekolady gorzkiej, czasem coś innego. Wszystko wliczam w bilans Problem, że gdy idę spać czuję przyspieszone tętno serca, organizm tjb. "z waty", problemy z zaśnięciem, przebudzam się co kilka godzin. Mam wrażenie, jakby mój organizm się stresował, miał zwiększony poziom kortyzolu - co by wyjaśniało moje częste podlania wodą. Refeedy u mnie też występują, by zrobić sobie czasem przerwę od diety. Suple jakie biorę: Kompleks witamin, ashwagandha, odżywka białkowa Z czego może wynikać mój problem?

karass 05 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Jeśli zjadłem 2200 kcal jednego dnia, a spaliłem 2300 i jestem na ujemnym deficycie to znaczy, że będę chudnąć? Albo zjadłem 2200 i spalilem 2200, ale dalej jestem na ujemnym deficycie. Nie za bardzo to kumam jak to działa.

D8ej 05 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam, mam 17 lat i chce zacząć przygodę z ćwiczeniami na siłowni którą posiadam w domu. Przychodzę z pytaniem czy przy wzroście 177cm i wadę 78kg, mam schudnąć powiedzmy do 73kg i robić rzeźbę, czy odrazu zacząć robić ćwiczenia na mięśnie bez chudnięcia?

Marek123 04 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Czy mogę stosować UNIVERSAL GH Max z kreatyna?

Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam, mam pytanie o godzinie 16 ide na siłownie trenuje około 2 godzin i później jade na trening piłkarski kiedy najlepiej przyjmować druga porcje bcaa pierwsza biore przed siłownia

diegospornos 04 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

witam mam 15 lat moja waga to aktualnie 81.8KG! Chciałbym zapytac co kupić w sklepie SFD na odchudzanie??

Patryk2005 04 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Co jeśli będziemy jeść tylko posiłki płynne przez długi okres czasu załóżmy pół roku żuchwa nie będzie pracować żując i gryźć czy będzie miało to wpływ na mieśnie twarzoczaszki? jesli tak to jaki? Pozdr.

Patryk9987 04 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Jestem mamą 5 miesięcznego dziecka, karmie piersią. U syna stwierdzono uczulenie na białko mleka krowiego. Jestem dość aktywną osobą, wykonuje treningi 5/6 razy w tygodniu plus jestem na diecie redukcyjnej. Jest mi dość ciężko pokryć moje dzienne zapotrzebowanie na białko w ciągu dnia i moje pytanie czy odżywka białkowa vege jest bezpieczne dla mnie i mojego syna?

Mm 04 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam, mam taki problem, mianowicie 1,5 miesiąca temu rzuciłem fajki i zacząłem więcej jeść, zacząłem też ćwiczyć FBW(2 tygodnie później). Gdy rzucałem fajki ważyłem 69 kg a teraz ważę 81. Wydaje mi się że trochę za szybko przytyłem, dodam że nie widać więcej tłuszczu ale w łapie mam kilka cm więcej a na brzuchu jakiś lekki zarys jest, a jeśli chodzi o kostki i nadgarstki to raczej nic się nie zmieniło a jeśli tak to nie zauwazlnie, czy to normalne?

Notakah 04 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam 19 lat 168 cm wzrostu, ważę około 55 kg. Chcę zbudować mięśnie jednak na brzuchu i udach mam trochę tłuszczu. Jeśli będę na redukcji to będę miała niedowagę a tego nie chcę. Co powinnam zrobić i ile jeść?

wika.cygan 04 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1659 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi