SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Od 2 miesięcy chodzę na siłownie głównie robię nogi, pośladki i brzuch, czasami ręce. Chciałabym wreszcie zaopatrzyć się w keratynę i białko bądź coś więcej jeżeli potrzeba i tutaj właśnie pytanie co najlepiej kupić. Mam 18 lat, ok. 51 kg, 163 cm i zależy mi na wyrobieniu mięśni i delikatne schudnięcie.

martynka.2050 02 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Pytałem właśnie o sprawy redukcji i tu rodzi się pytanie.. Jeśli zbije z wagi 95kg do np. 90kg i spale tłuszcz i sylwetka się poprawi to jeśli będę chciał znowu nabrać masy i wrócę do wagi 95kg to wrócę do punktu wyjścia? I czy wracając do tej wagi, mięśni będzie więcej? Bo nie chce znowu nabrać takiej ilości tłuszczu. Jak bym dostał odpowiedź jak to przeprowadzać, żeby finalnie dobić np do 100kg masy mięśniowej z małą ilością tłuszczu jak to poprawnie przeprowadzić, jak masować i jak redukować, bardzo dziękuję za odpowiedź.

Weightlifting 02 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Witam, mam takie pytanie, mam staż na siłowni 7 miesięczny waga 94kg 186cm wzrostu. Parę miesięcy masowałem, teraz moje pytanie, czy jeśli będę chciał utrzymać wagę i zrobie zapotrzebowanie kaloryczne na utrzymanie tej wagi, będę trenował 4 razy w tyg. siłowo oraz po każdym treningu cardio 15-20min. Utrzymywał białko na poziomie 2g/kg obniżę węgle, będę trzymał czysta miche To moja sylwetka ulegnie poprawię, będę palił tłuszcz? Z góry bardzo dziękuję.

Weightlifting 02 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Witam , mam 17 lat jestem dziewczyną chciałabym zacząć ćwiczyć ,ale niestety mam niedobór masy mięśniowej od czego mam zacząć jakie produkty mogą mi pomóc ?

Kajakaja1 02 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

jak szybko mogę się spodziewać rezultatów efektów bo braniu magnezu jak szybko on zaczyna działać?

Justyna 02 October 2020 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Mam 14 lat, około 160cm wzrostu, 50-55kg wagi. Mam już trochę treningów za sobą, ale na różnych planach, w domu na hantlach 3.5kg i w sumie bezsensownych takich średnich. Czy mogę zacząć swoją przygodę z treningami na takim prostym schemacie (sprzęt to ławka, hantle, sztanga - podstawowe). 1 dzień wyliczam maxy dla 4 ćwiczeń: Przysiad Wyciskanie sztangi leżąc Martwy ciąg Wiosłowanie następnie wyliczam dla każdego ćwiczenia od 60 do 75% ciężaru maksymalnego. trening zaczynam od rozgrzewki i robię go tak: Przysiad 4x12 60% max Wyciskanie sztangi leżąc 4x12 60% max Martwy ciąg 4x12 60% max Wiosłowanie 4x12 60% max Rozgrzewka wygląda tak: Pajacyki Kilka przysiadów, podskoków, burpeesów. Kilka dynamicznych wymachów plan 3x w tygodniu (poniedzialek, sroda, piatek)

bemxio 01 October 2020 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy jest różnica w efektach między ćwiczeniem "ciągiem" np. poświęcenie 40minut na ćwiczenia i wykonanie ich ciągiem z uwzględnieniem przerw, a tymi samymi ćwiczeniami rozłożonymi w czasie e ciągu dnia, np. część rano, część po południu a część wieczorem? :) Pozdrawiam

NieznanyK 01 October 2020 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy można jesc ogórki na noc ? Czy rano powodują ból brzucha ?

Amelka 01 October 2020 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

czym sie rozni kazeina od wpc, jakie bialko lepiej wybrać do stosowania na noc? ma to jakies wieksze znaczenie?

Dawid 01 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam, mam sylwetkę typu skinny-fat. Chciałbym zredukować masę z 88 kg i przy okazji zbudować masę mięśniową. Poziom tkanki tłuszczowej wynosi u mnie 27,89%. Moja aktywność fizyczna to 2 treningi siłowe (45 minut) w tygodniu, raz w tygodniu trening piłkarski (około 2 godziny) i codzienne spacery łącznie około 5 km. Suplementacja to magnez + B6, kreatyna (jabłczan), białko serwatkowe i L-karnityna. Wzrost 186cm, wiek 17 lat. Co zrobić jeszcze aby dojść do szczupłej, ale umięśnionej sylwetki? Czy ta suplementacja jest w porządku? Czy trening siłowy to dobry pomysł? Pozdrawiam.

Rastan110 01 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi