SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Czy jak waży się 96 kg , to można zbudować ogromne mięśnie?

Siła 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Witam! Przychodzę tutaj z pewnym zapytaniem, do wakacji zostały 3 miesiące i chciałbym poprawić swoją sylwetkę. Aktualnie ważę 76kg przy 187cm wzrostu (mam 17lat) i moja sylwetka mnie nie zadowala. Od siebie chciałbym dodać, że jeszcze półtorej roku temu ważyłem 109kg przy jeszcze niższym wzroście, miałem dużą otyłość, ale postanowiłem schudnąć i w rok schudłem 33kg i wagę od kilkunastu tygodni trzymam na tym samym poziomie, gdzie przestałem ćwiczyć, ale czas się obudzić - zaraz wakacje. Najbardziej mi na sylwetce zależy na brzuchu i żeby usunąć nadmiar skóry, tylko nie mam pojęcia jak to zrobić, żeby obeszło się bez operacji i czy to w ogóle jest możliwe, ale może przejdę do rzeczy. Moim pytaniem jest czy w przeciągu 3 miesięcy jestem w stanie wyrzeźbić brzuch i zgubić nadmiar skóry? Muszę się jakoś suplementować? Ostatnie miesiące ćwiczeń suplementowałem się białkiem, kreatyną i witaminami. Zdjęcie sylwetki mogę nawet wysłać, jak zajdzie taka potrzeba.

QuizER1337 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Czy Berberynę HCL można łączyć z Resveratrolem? Dodam,że mam insulinooporność i nie stosuję żadnych leków.

KLAUDIIIX 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam. Trenuję kickboxing 3x w tygodniu i mam pytanie w tematyce alkoholu konkretnie piwa. Na ile piw 6 procentowych w przeciągu tygodnia mogę sobie pozwolić żeby nie szkodziło kondycji. Wiem że lepiej nie pić wogule ale czasem muszę się jakoś odprężyć. Pozdrawiam

Kulturysta577 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam czy stosujac IF da sie budowac mase miesniowa ?

Preclaw 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Dzień dobry. Od 9 miesięcy ćwiczę z trenerka która jest również dietetyczka. Moim celem było zrobienie masy- kobiecej sylwetki klepsydry zwłaszcza zbudowanie pośladków. Ćwiczę o wiele dłużej jakieś 3-4 lata ale tym razem chciałam zrobić to profesjonalnie Zaczęłyśmy od redukcji, która trwala się ponad pół roku- lockdowny itp, miałam Wrazenie ze moja trenerka nie jest chętna na okres masy. od połowy stycznia weszłyśmy na wyższy bilans kaloryczny dietę. mam duże wątpliwości czy okres masa jest w pełni wykorzystywany. Ćwiczenia względem redukcji niewiele się zmieniły.czuje ze ciężar jest niski za to dużo powtórzeń 20-30. Nie ma ciężkich cwiczen tylko przysiady czy ćwiczenia z guma , nie na progresu ciężaru. Gdy pytam czy nie powinnysmydokładać ciężaru albo notować , oba twierdzi ze nie robi tego nigdy nie widzi sensu. Poprostu trzeba zmęczyć mięsień i obojętnie jakimi sposobami. Dziwi mnie tez fakt ze po 2,5 mca chce wychodzic już Z masy i pójść na redukcje.

Rihanna 84 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć Wam, była bym bardzo wdzięczna za kilka konkretnych ćwiczeń na rozciąganie mięśni pośladkowych☺️ Pomożecie?

Moniś 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam 37 lat 185 cm wzrostu i moja waga to 112 kg. Chodzi mi o rozpisanie diety

Maciej 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy trening jakikolwiek x5 w tygodniu da coś więcej niż x3? Oczywiście wiem, że więcej kalorii spalimy itp. Ale bardziej mi chodzi o rzeczy typu mniejsze zmęczenie podczas wykonywania czegokolwiek itp.

Hmm 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam, od jakiegoś czasu jestem na diecie i od kilku miesięcy waga się nie rusza. Chciałbym zmienić trening siłowy na cardio, bo raczej teraz wolę schudnąć i budować masę gdy już będę wystarczająco chudy, a trening siłowy trwa długo, cardio trochę mniej, a spala chyba więcej kalorii. Na razie to wydaje mi się, że powiększyłem się, nie chodzi mi o tłuszcz tylko mięśnie może to przez dojrzewanie, mam 16 lat. Czy to będzie dobry pomysł, lepiej korzystać z tych filmikó na yt, czy samemu sobie ułożyć tak żeby mi pasowalo?.

Mono 25 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1659 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi