SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Cześć wszystkim. Czy treningi sztuk walki raz w tygodniu mają sens czy trzeba ćwiczyć częściej ? Zastanawiam się nad treningami jakieś sztuki walki , raczej mma. Nie będę pytał jaką lepiej wybrać bo zdania z tego co widzę zawsze są podzielone ;)

Nowik11 17 December 2020 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam, jestem kobieta 23 lata, waga 63 wzrost 170cm, od 2 miesięcy chodzę na silownie 4 razy w tyg, liczylam kalorie 1700 kcal gdyz jestem na redukcji. Wpadła w międzyczasie choroba 3 tyg przerwy i troszkę waga mi podskoczyla wiec weszlam od ponad 2 tyg na diete low carb, 100g wegli na dzien. Ćwiczę 4 razy w tyg na przemian górę i dół plus po treningu cardio 30 min, i waga NIE SPADA... Nie wiem co robie źle nie mam juz na siebie pomyslu

Werka 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jak w temacie.

Anonim 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jakie odżywki potrzebuje zakupić, gdy będę szedł na siłownię pierwszy raz? Chciałbym przytyć z 59kg-60kg do zadowalającej mnie wagi 90kg.

SpenixTurboPenetrator 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Poddaję się, dobiłem do 130 kg przy wzroście 180, zalazłem się masakrycznie i już od dłuższego czasu same ćwiczenia czy jedzenie "mniej czy tam zdrowiej" nie daje mi nic. Potrzebuję porządnej diety, to chyba jedyna szansa, że będę jej przestrzegał jeśli będę jadł to co mam z góry narzucone (czuję tu bardziej forme challengu wtedy). Skąd można zamówić dobrą dietę dopasowaną do trybu życia i preferencji żywieniowych? Czy diety z potreningu.pl są w pyte?

killswitch 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Mam pytanie. Czy trening FBW na masę można łączyć z treningiem na rzeźbę? W sensie, tak jak w planie treningowym mamy FWB 3 dni w tygodniu, i w każdy dzień treningowy inny plan oparty o zasady FBW na masę, to czy jest sens łączenia tego z FBW na rzeźbę ( w sensie poniedziałek - ćwiczenia z dużym ciężarem, środa - ćwiczenia z małym ciężarem, ale z dużą ilością powtórzeń) W teorie takie coś niby się wyklucza, ale jako że jestem osobą początkującą będę bardzo szczęśliwy jeśli dostanę jakąś konkretną odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam : )

dreadrobertspirate 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam chciałbym zapytać czy kreatynę mogę brać prosto z miarki do buzi i popić wodą czy muszę ją rozrabiać w szejkerze

Ekler098 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Jako że mamy utrudniony dostęp do siłowni, a powrót do boilera i obwisłej klaty mi nie odpowiada postanowiłem ćwiczyć w domu. Opracowałem taki plan: pn: pompki ( 7x max), wyciskanie sandbaga z klatki piersiowej stojąć (5x max), uginanie ramion z sandbagiem (3x max) wt: marszobieg ok 30 min. śr: podciąganie australijskie ( 7x max) dzień dobry s sandbagiem na ramionach (5x max) prostopwanie ramion zza głowy z sandbagiem (3x max) czw: marszobieg ok 30 min pt: przysiady z sandbagiem (7x max ) martwy ciąg na prostych nogach (5x max) deska ( 3x max) Podpowiedzcie proszę co sądzicie o takim treningu i co byście w nim zmienili. P.S. sandbag 20 kg Pozdrawiam

marcinp1981 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry, czy jest sens przy wadze 107kilo/177cm liczyć kalorie>? od miesiąca ćwicze na siłowni 3\4 razy w tygodniu.

adix 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Podobno bezpośrednie po treningu trzeba zjeść posiłek składający się z węglowodanów, a później, 30-40 minut po treningu, a więc około 15 minut po pierwszym daniu zjeść drugie składające się przynajmniej z 20g białka. Jednak tak krótkie przerwy między posiłkami spowodowały tylko ból brzucha, też na następny dzień. Czy da się coś zmienić, żeby to wszystko było łatwiej strawne dla układu pokarmowego?

Goscc 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi