SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Czy można wykonywać trening fbw x5 w tygodniu jak jest się w miarę początkującym? Jakie to niesie za sobą plusy, a jakie minusy.

dew 25 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam, mam 16 lat, ważę około 77kg. Niedługo są wakacje, planuje redukcję już wcześniej, ale przez wakacje chcę na tyle przyspieszyć redukcję żeby chudnąc 1kg na tydzień. Przez sporą ilość wolnego czasu będę miał więcej czasu na ćwiczenia, chodzenie itp. Przez co chciałbym się dowiedzieć co robić żeby spalać jak największą ilość kalorii. Jakieś różne triki na redukcji, czego nie jeść itp. Chciałbym się też dowiedzieć ile mam schudnąć żeby mieć procent tkanki tłuszczowej w ciele na 10-12%.

frfe 25 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, otwierają siłownie i czas wrócić do treningów. W związku z powyższym zacząłem robić pompki w domu, codziennie po kilkadziesiąt. Dzisiaj przy wykonywaniu pompki pies wytrącił mnie z równowagi i łokieć mi sie przeprostował. Teraz czuje ból w okolicy bicepsa (w dolnej części) czy mogłem coś zerwać ?

Michu 25 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

3 lata temu przewróciłam się przy kabinie i udeżyłam nogą o brodzik, miałam bardzo stłuczoną nogę obok kości piszczelowej. Od kolana po palce stopy noga była opuchnięty i przechodziła wszystkie etapy kolorów. Były 3 serie zastrzyków przeciwzakrepowych, maści różnego rodzaju. Ale nie do końca wszystko zeszło. Został obrzęk który powiększa się przez chodzenie,jest bolesny. Może ktoś wie co zastosować, może komuś coś pomogło.

Marika 25 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czemu jedzac 2300 kcal wygladam lepiej niz jedzac 1700? Mam 15 lat 145 cm I 32 kg. Aktywnosc umiarkowana ,od zawsze niedowaga .Czuje jakby moje cialo nie reagowalo na jedzenie I go nie pamietalo . Jakie jest moje zapotrzebowanie?

Lenka222 24 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Mam jakby dziury na łydkach.pojawilyvsie około 2 miesiące temu i dobrego czasu znacznie się powiększyły. Nie mam pojęcia co robić.

Bakugo Katsuki 24 May 2021

Witam mam pytanie jak ćwiczyć na masę. Jak ma wyglądać trening Mój wygląda tak np pompki - 3 serie *25 pompek *25 pompek * 20 pompek I koniec klatki piersiowej czy to jest odpowiedni trening ?

Mateusz19921992 24 May 2021

Witam wszystkich :) mam pytanie odnośnie treningów domowych jak i na siłowni , jeśli chcemy zrobić masę mięśniową to jak powinny wyglądać treningi , czy np robiąc klatkę piersiową w domu (pompki) jak je wykonywać szybko i dużo , mało powtórzeń czy na odwrót mniej pompek w seri ale za to dużo powtórzeń ? Będę w dziewczyny za informację

Mateusz19921992 24 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Cześć jestem po kontuzji kolana, znajomy podpowiedział mi żebym do rehabilitacji i treningu siłowego dołożył trening Sensomotoryczy.

Ten30 24 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam Serdecznie jestem kobietą po 40 a siłownią zaraziła mnie córka z którą od roku trenuję . Mam problem z rozruszaniem ciała po ponownym otwarciu siłowni. Wróciłyśmy do treningu z hantlami ale bardzo bolą mnie biodra. Jaka może być przyczyna? Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc.

P. Dorota 24 May 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1660 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi