SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Czy w wieku 16 lat mogę postawić na większą aktywność w ciągu dnia? Np. Trening siłowy i 30 minut skakanka codziennie od poniedziałku do piątku. Mam też HIIT 2 razy w tygodniu.

Mon 13 February 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam przychodzę na grupę z pewnym problemem chodzi o wygląd prawego piersiowego jest jak by niewypełniony czy zerwany nie wiem z tąd moje pytanie zaraz postaram się wstawić zdjęcie

Malkon687 13 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Mam prawie 20 lat 170 cm wzrostu i wagę 74 kg, tak dość spora waga przy moim wzroście niestety przez rok covidu przytyłem 10 kg. Wcześniej wyglądałem dość szczupło, ale też nie byłem usatysfakcjonowany, bo nie miałem męskiej sylwetki, teraz poszło w drugą stronę i zrobiłem się ulany. Kompletnie nie znam się na sprawach treningowych, ani suplementacji, więc moje pytanie od czego zacząć? Chciałbym schudnąć i poprawić sylwetkę jak się da, czy najpierw robić treningi typowo, aby schudnąć a dopiero później brać się za treningi siłowe? Czy odrazu mogę połączyć redukcję z budową mięśni? A jak jest z dietą? Ile najlepiej, aby jadł codziennie kalorii? I ostatnie pytanie czy jakieś suplementy można byłoby mi doradzić na sam początek mojej drogi? Chciałbym poprosić o jakieś wskazówki od czego ja mam zacząć, tak jak mówię jestem kompletnie ciemny w tym temacie i prosiłbym o jakieś naprowadzenie. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam ⚡

Watahański Krasnolud 13 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, sprawa dla mnie trudna do rozwiązania. Po przeczytaniu wielu różnych tematów, wysłuchaniu opinii ciężko podjąć prawidłową decyzję. Mam 183 cm wzrostu, w pasie 79.5 - 80 cm, łydka 33, udo 49, biceps 31,5 cm no i waga 60-62 kg. Można uznać, że przy moim wzroście mam niedowagę, tkanka tłuszczowa mniej więcej wskazuje na poziom 15-16 %. Efekt posiadanej tkanki potęguje brak mięśni. Jaką drogę wybrać? Redukcja czy nabranie masy mięśniowej? Nie chcę ważyć poniżej 60 kg, na obecną chwilę nie czuję się najlepiej w swoim Ciele.

Dominik 13 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy możliwe jest żebym nie chudł na redukcji, bo pod tłuszczem budują mi się mięśnie? Nie jem zbyt dużo białka choć wiem, że sporo go potrzeba. Wydaje mi się też, że trochę muskularniej wyglądam niż wcześniej.

Gg 13 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

BCAA Max Support - stosowanie: Na opakowaniu jest napisane że porcja to 7.5g. Ile to miarek? Ile gram ma miarka? Nie widzę takiej informacji na opakowaniu.

iza 12 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sebastian Trener Personalny

Witam . Przed ciążą miałam super pośladki a po porodzie są płaskie i mi się nie podobają chciałabym mieć takie jak wcześniej czy będzie łatwo to zrobić ? Jakie ćwiczenia powinnam robić ? Czy jakąś dietę muszę stosować ? Czy odżywki i kreatyne w tym pomogą ???

Nnnnnn 12 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

chce zbudować poślad , co powinnam zamowic ?

diana 12 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam 15 lat, trenuję prawie rok a od października rozpocząłem okres „robienie masy”. Mogę dodać tyle na wstępie, że znam się na tych sprawach. Przechodząc do sedna pytania - Zostawić na redukcję 2 miesiące, czy może 3 miesiące? Mam mniej więcej 20% bodyfatu i będę robił redukcję przed latem chcąc zejść do mniej więcej 11-12% bodyfatu. Aktualnie trening 5 razy w tygodniu siłowy w domu. Na redukcję planuję jakieś 3 treningi siłowe + cardio w postaci biegania + trening boksu na worku w domu. Co do genetyki do nabierania i tracenia masy to jest przeciętna. Waga mniej więcej 80kg

Folver 12 February 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jaki zestaw suplementów polecacie na utratę wagi dla kobiet

Mia 12 February 2021 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi