SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam. Mam 183 cm wzrostu, waga 100kg. Podczas pandemii ,trenowałem a przynajmniej jak się dało w parku, mając do dyspozycji gumy i ławeczkę. Niestety zachorowałem bardzo poważnie na Covid 19, byłem w szpitalu. Dość szybko po wyjściu doszedłem do siebie. W parku trenowałem, jak była znośna pogoda. Bo wiadomo że jak jest ulewa to się nie potrenuje. Mam pytanie a zarazem prośbę. Czy jest jakiś w miarę dobry spalacz tłuszczu, który można łączyć np z białkiem lub kreatyną. Pozdrawiam.

Terminator 06 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siema od czego zacząć, bo powiem że zaczynając od 100 pompek dziennie nabawiłem sie kontuzji albo treningi które robie powoduja ze mam zakwasy nawet tydzien-są za potężne na każdym wyciskam z siebie siódme poty. Jak powinienem zacząć trenować żeby progresować a jedocześnie żeby moje zakwasy nie były na tyle mocne żebym nie mógł zacząć kolejnego treningu. Powinienem robić na początku mniej powtórzeń niż nawet na staandardowym treningu który powinienem wykonywać aby jakoś powoli adaptować swój organizm do wysiłku czy jak. I czy zakwasy po jakimś czasie ustępują?

Lueeeno 06 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam mam pytanie czy jest jakiś supelement aby uzupełniać błonnik w diecie?

Dejvu95 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

jak mogę wyrzeźbić brzuch, mam 15 lat ważę 65kg, mam 171 cm wzrostu, na jaką mam przejść dietę, ile jeść i co jeść, co trenować i ile? chciałam dodać że najwięcej tłuszczu mam w okolicach bioder, bardzo dużo i obrzydliwie to wygląda ale walczę z tym od jakiegoś czasu na siłowni

jessikoksi 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, planuję zakup kreatyny 500g https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Creatine-opis36148.html#opis, czy smak naturalny odpowiada bez smakowej z opisu ? Pytam, ponieważ bezsmakowa jest bardziej wartościowa w sam monohydrat.

marekmostowiak 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam trenuję 8x w tygodniu czy izotek będzie miał na to jakiś negatywny wpływ? Czy ten lek ma wpływ na kondycję i regenerację?

Anonim 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam .Pięć tygodni temu stopa wywinęła i złamałam piątą i trzecią kość śródstopia.Piąta mała szczelina ale trzecia z lekkim bocznym przemieszczeniem .Po konsulatacjach aż u dwóch lekarzy noszę ortezę.Zaznaczam obaj tak powiedzieli .Po ostatnim rtg na krórym wyszło że piąta zrasta się ok ale trzecia zalewa się kiepsko jeden z lekarz kazał mi mimo wszystko chodzic juz o zwykłym bucie.Przy asekuracji obu kul.Drugi z lekarzy kazał jeszcze chodzic w ortezie. Dla własnego dobra oczywiscie tak robię .Załatwiłam sobie też oczywiście prywatnie magnetoterapie i laser - dopiero zaczełam..Zaden z lekarzy mi tego nie zalecił mimo moich sugesti.Już mam dosyć lekarzy .Sama mam się leczyć ? Co to jest pytam?Wiem może jestem niecierpliwa a leczenie musi potrwać.Zrastanie kośi to indywidualna sprawa .Pytam tylko z kąt te rozbieżności w opiniach.Mam dziwne wrażenie że pozostawiono mnie samą sobie .,Juz samam nie wiem co mama robić .No bo przecież to nie oni będą kuleć..Prosze o opinię i pomoc .

King12 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam 55kg, 16 lat, jak przytyć szybko 5-7kg w miesiąc?

LOLULOLO 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry, proszę o korektę poniższego treningu. Mam 38 lat. Wracam do treningu po 6 miesięcznej przerwie. Trening 15 -Przysiad ze sztangą klasyczny 3x15 -Wiosłowanie sztangą nachwyt 3x15 -Wyciskanie sztangi leżąc 3x15 -Podciąganie na drążku podchwytem 3x15 - co mogę tu wrzucić zamiast podciągania? Trening 10 -Martwy ciąg klasyczny 4x10 -Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4x10 -Wyciskanie siedząc hantli 4x10 -Wiosłowanie jednorącz 4x10 -Wznosy ramion w opadzie 4x10 Trening 5 -Przysiad ze sztangą klasyczne 5x5 -Wiosłowanie sztangą podchwyt 5x5 -Wyciskanie sztangi leżąc 5x5 -Podciąganie na drążku nachwytem 5x5

byx007 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam od prawie roku ćwiczę kalistenike, a od około 2 miesięcy zacząłem przywieszać do siebie ciężary ale jako że nie mam ich w domu za dużo postanowiłem że czas w końcu na siłownie by dalej swobodnie progresować. znalazłem taki plan 5x5 -> wyciskanie na ławce, martwy ciąg, przysiad ze sztangą, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie francuskie, uginanie ramion ze sztangą. Pierwsze pytanie brzmi czy taki plan się nada na start z wolnymi ciężarami, Drugie czy trenować 5 serii z max ciężarem czy np robić 2 pierwsze rozgrzewkowe z mniejszym, Trzecie ostatnie jak wyciskanie francuskie będzie za bardzo obciążało łokcie na co mogę je wymienić ? Z góry dziękuję za odpowiedź :D

Replite 04 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1660 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi