SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Jak to jest z mostkiem przy wyciskaniu? jest potrzebny czy nie?

ezra 08 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, niedługo idę na 3-4 tygodnie do pracy na budowie, a jestem też na redukcji. Stąd chciałbym wiedzieć ile taka praca spala kalorii na godzinę. Dziennie wychodziło by z 3-5 godzin pracy, przynajmniej tak mi się wydaje. Głównie nosiłbym tam kostki, 5-6 sztuk na raz chyba dość często, jeździł taczką pełną, pewnie coś jeszcze ale nie jestem w stanie powiedzieć co bo nie wiem. Jeśli się to przyda, to mam 16 lat, 76kg i 180cm wzrostu.

gyrus 08 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć mam pytanie Mam 17 lat i przepuklinę w odcinku ledzwiowym z uciskiem na worek oponowy i nerw. Ból promieniuje do lewej nogi. Ortopeda twierdzi że tylko operacja pomoże bo przepuklina jest duża. A trenerzy o sportów mówią że masaże i fizjoterapia by pomogła. Czy wy ćwiczeniami, fizjoterapią wyleczyłiście przepuklinę?

SzymonM04 07 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Ćwicze 2-3 razy w tygodniu od lutego udało się trochę wyrzeźbić ciało, jednak tłuszcz pozostał (wewnętrzna strona ud,brzuch) przeplatam treningi cardio z siłowymi. Jakie odżywki polecicie abym "spadła z wagi", dodam że posiadam już termo speed (spalacz).

Bozena21 07 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siemano mam pytanie jak robić deolad ? Chodzi mi o wyciskanie mam maxa 115-120 i jak to wszytko rozplanować? może ktos pomóc?

Rvdybench 07 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam, w tamtym roku udało mi się zrzucić około 20kg z wagi 86kg, obecnie jest to 65/6 kg przy wzroście 168cm. Od sierpnia tamtego roku zacząłem jakieś treningi siłowe, w czerwcu tego roku przystąpiłem do Terenowej Masakry bieg z przeszkodami, żeby się sprawdzić no i na daną chwilę i przy obecnych możliwościach byłem zadowolony. Spodobały mi się te biegi i dołączyłem do klubu w którym mają swoją grupę która uczestniczy w biegach OCR. Jednak jako totalny amator, mam wątpliwości, chodzi mi o masę mięśniową a siłę. Przy obecnych treningach czyli metaboliczne, funkcjonalne oraz siłowe też, budowanie masy mięśniowej no jest raczej ciężkie. Treningi metaboliczne i funkcjonalne są bardzo intensywne i kondycyjne. Mówiono mi że przy biegach OCR masa mięśniowa może mi przeszkadzać a nie pomagać i sam już nie wiem jak to jest. Mam swojego dietetyka, dietę mam rozpisaną wiadomo. Tylko nadal zastanawia mnie czy dobrze działam?

Bubson 07 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

witam mam 18 lat 186 wzrostu 78 kg chcialbym sie dowiedziec jak uzyskac 6 packa w domu jakie cwiczenia robić czego nie jesc co jesc Pozdrawiam :)

WimpereK 07 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam, Piszę w sprawie treningu brzucha. Skomponowałem sobie nie dawno zestaw ćwiczeń i chciałbym zapytać się co sądzicie na ich temat lub co pozmienialibyście. Trening: 1. Spięcia brzucha 3 serie x 10 powtórzeń 2. Unoszenie bioder w leżeniu tyłem 3 serie x 10 powtórzeń 3. Rowerek 3x10 4. Spięcia boczne w planku 3 serie x 10 powtórzeń 5. Plank 3 serie x 60 sekund

Michu235 07 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy można suplementować ashwagandhe oraz różaniec górski wspólnie, nie będą kolidować ze sobą przez to i oby dwie działać słabiej bądź nieprawidłowo?

Karolele 07 July 2021

Czy suplementowanie ashwagandhy i schizandry jest właściwe ma to sens? i czy nie ma jakiś przeciwskazań ? Jeśli tak to z jakimi innymi adoptogenami najlepiej suplementować ashwagandhę ?

Karolele 07 July 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1659 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi