SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam! Chciałabym się zapytać jak to jest z tymi kursami dietetyki. Niestety zapisałam się na studia, które nie są związane z dietetyką, a temat mnie od zawsze bardzo interesował. Całe życie zagłębiam wiedzę w tym temacie i teraz mam do was pytanie. Czy po takim kursie wiedza wzrasta? Czy będę mogła rozpisywać diety, które będą pełnowartościowe i nie zrobią nikomu krzywdy? Zaznaczam, że temat nie jest mi obcy. Ile jestem w stanie sie dowiedzieć na takim kursie?

Anonim 13 October 2020 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam byki! Macie jakiś sposób na bezpieczne przysiady z dużym obciążeniem bez stojaka?(ćwiczę w domu i na ten moment go nie mam) Będę wdzięczny za każdą odpowiedź!

Syncreticeye 13 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Jakie suplementy na rekompozycje dla osoby początkującej? Jakie najważniejsze suplementy najbardziej opłacalne? Które suplementy dają największe korzyści i są potwierdzone a które nie?

DeDe1909 13 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Czy te suplementy będą dobre i odpowiednie do rekompozycji? białko , eaa lub bcaa , kreatyna , citrulline , beta-alanina , l-karnityna , ashwagandha , multiwitamina , berberyna Czy warto łączyć te suplementy? Czy wszystkie są warte kupienia czy się opłacają? Czy będzie duża różnica podczas brania poszczególnych suplementów z jakimi będzie widać dużą różnicę a z jakimi nie będzie dużej różnicy? Z których warto zrezygnować?

DeDe1909 13 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Chodzę do technikum, od razu po lekcjach odwiedzam siłownie. Z reguły w środku dnia lekcyjnego mam w-f. Moje pytanie to czy brać kreatyne na czco czy przed treningiem (jesli przed to jaki odstep czasowy od treningu). Oraz zamowilem tez kofeine w tabletkach. Ja sie rozpuszcza w wodzie? I czy chwile przed treningiem wziac kreatyne i zaraz po tym wypic kofeine? Pytam bo nigdy nie wczesniej nie bralem kreatyny ani kofeiny w tabsach. Ile dawkowac ta kreatyne? Mam 181cm i 70kg. Brac 3/4/5g?

Folver 12 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć mam 14 lat ćwiczę na domowej siłowni że sztangą od pół roku i przez te pół roku olewałem rozgrzewkę bądź robiłem ale słabą i nabawilem się kontuzji nadgarstka mogę ćwiczyć lecz boli z zewnętrznej strony na początku nadgarstka w trakcie wyciskania sztangi na biceps podciąganie podchwytem i robienia pompek więc narazie to odpuściłem. Napoczątku ból był nie do zniesienia ale teraz po 1tyg jest wmiare dobrze i moje pytanie jest takie. Czy ktoś miał coś takiego i ile to jeszcze może trwać.

Karol 12 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Kiedy brać cytruliny a kiedy eaa

Mn 12 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam 15lat,190 wzrostu i 125kg wagi,co zrobic aby szybko i skutecznie schudnac?

anonim4728726 12 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć! Wiem, że to bedzie trochę dziwne pytanie ale gdzie je zadać jak nie tutaj.%0d%0aPracuje jako sprzątaczka, średnio 6-8 godzin dziennie. Z racji tego ze jest to praca fizyczna, staram się znaleźć informację ile mniej więcej kalorii spala się podczas takiego wysyłku? Czy mogę pozwolić sobie na trochę wiecęj kcal w diecie z tego powodu? Obecnie z powodu kontuzji kolana nie ćwiczę w ogóle, staram się trzymać dietę na poziomie 2100 kcal dziennie, ważę 66kg, wzrost 170cm, kobieta 24 lata. Cel 59/60 kg.

Kamila 12 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy mniej znane firmy suplementów jak OstroVit activlab są tak samo skuteczne i dobre jak te bardziej znane?

DeDe1909 12 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta