SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Siema,robie od trzech miesięcy kalistenike ,ale mam problem bo nie umiem określić typu swojego ciała(endo,mezo,ekto).pomocy serio :b Wiek:15 lat Waga: 61,3 kg Wzrost:163 cm Co do sylwetki jest ona bardziej trójkątna , mezomorfikami jest pare osób na świecie pewnie 5 , 10 procent więc wątpie że jestem jednym z nich ale mam nadzieje :b , nadgarstek też wskazuje na bardziej mezomorfika ale pewny to ja nie jestem.

Patryk 31 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Przez rok od zaczęcia się tej całej pandemii strasznie przytyłem. Mam 19 lat. Moja wcześniejsza waga przy wzroście około 180cm wynosiła 73-75kg. Obecnie jest to wahanie się około 84kg. Straciłem sylwetkę z braku czasu i miejsca do ćwiczeń. Chciałbym zejść trochę z wagą do 75-77kg bo w tych okolicach czułem się fantastycznie i zbudować masę mięśniową. Potrzebowałbym trochę porad odnośnie ćwiczeń oraz suplementacji.

Zombiakessa 31 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Po obliczeniu zapotrzebowania pora na liczenie B/W/T. Czy trzeba liczyć wszystko co do grama? Czy liczyć tylko śniadanie, obiad i kolacje?

Michu 31 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Witam, próbuje wrócić do formy po ciąży, zaczęłam od rowerka stacjonarnego bo wiadomo łatwiej mi ogarnąć nas oboje😉 niestety zaczęły boleć mnie kolana i trochę się podłamałam. Czy to chwilowe? Czy może rower mi nie służy i mam szukać innej drogi?! Pozdrawiam

Mama 31 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Ból kości ogonowej po treningu nóg ...?

Pioter 31 March 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czy mogę wykonywać trening hiit i siłowy na konkretne partie tego samego dnia? Jak tak, to przed czy po treningu hiit?.

D8ej 31 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, ból mostka i duszenie w klatce podczas wykonywania pompek na poręczach raczej nie są normalne nie? Brat nie słucha a ja się martwię, że coś sobie zrobi. Potrzebny mi argument żeby go przekonać, że coś jest nie tak!!!?!? Ratujcie Marta🤦‍♀️

Marta25 30 March 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej piszę z trochę banalnym ale uciążliwym problemem, podczas wyciskania sztangi leżąc, prawa ręka ucieka mi w górę (mam problem z utrzymaniem prosto sztangi) Jaka może być przyczyna?

MatiAmator 30 March 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam chciałbym zacząć trenować treningiem split 4 dniowym czy plan przykładowy poniżej będzie dobry? Poniedziałek Klatka brzuch Wtorek plecy Triceps Śróda odpoczynek Czwartek barki biceps Piatek nogi brzuch

Dawid8876 30 March 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Witam, mam 19 lat i od prawie 2 lat ćwiczę siłowo liczę kalorie itp. Nigdy nie udało mi się odsłonić brzucha aktualnie jestem na ujemnych kaloriach, waga spada ale poza tłuszczem który spada według mojej wagi w mniejszym stopniu niż mięśnie które tracę (tak wiem taka waga nie jest idealna) lecz wizualnie też to zauważam. Białko było na poziomie 1.6/1.8 lecz podbiłem je na 2, śpię przynajmniej te 7h dziennie mam dodatkową aktywność jaką jest piłką 3 razy w tygodniu. Zacząłem mając 187 i 89 (aktualnie jest 85) jem marne 2400 kcal A efekty są takie że tracę więcej mięsa niż tluszczu, według wagi z około 20% już jest go 18% A mięśni przy tym spadło koło 4 ale od jakis 2 miesiącu schodzę z kaloriami zaczynałem na 2700 zeszła redukcję zszedlem na 2000kcal bieganie długodystansowe i zajazd organizmu więc teraz nie chce tego powtórzyć. Czy ciągnąć to dalej aż w końcu uda się zejść do tego poziomu bf jaki mnie zadowoli tracąc te mięśnie czy macie jakiś inny pomysł co mogę zmienić.

Jarolo 30 March 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi