SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Wzrost masy podczas odchudzania i biegania Mężczyzna, 31 lat, 181 cm. Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić, jak to możliwe, że podczas stosowania diety 2000 kcal i biegania co drugi dzień (czas 45 min, tempo 6:10) moje ciało przybiera na masie? Ważę się codziennie rano, a potem po bieganiu i na następny dzień rano. W czasie treningu tracę średnio 0.8 kg, natomiast na drugi dzień mam masę ciała wyższą niż w dzień nietreningowy. Czy ktoś może mi to wyjaśnić czemu przybieram na masie zamiast tracić?

Marvboob 20 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, potrzebuje pomocy w wyliczeniu makro. Wzrost 170 Waga 65 Wiek 21 Endomorfik Zapotrzebowanie 2600 na masę, nie chce się zbytnio zalać. Nie chcę wyliczać na własną rękę ze względu na to ze zdania są mocno podzielone. Fajnie by było gdyby ktoś podstawił jakieś dobre wzory.

Harho 20 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siema, w październiku doznałem urazu na skutek kopnięcia w napięty mięsień - naderwanie przyczepu mięśnia 2- glowego uda do kości kulszowej z przemieszczeniem odłamka tej kości o 2 cm... A na tym odcinku wytworzyła się taka długa bliznam Lekarz mówi że jak bym przyszedł na Świerzno to by była operacja ale ze przyszedłem później (chodziłem wcześniej do innego fizjo i robił różne zabiegi itp i pomogło dużo ale nie do końca, dlatego zgłosiłem się tam). Powiedizal że przyjedzie w najblsszym czasie nic więcej nie powiedział. Jest połowa kwietnia a ja nadal czuję że przy jakimś ruchu który angażuje najbardziej właśnie ten mięśen. Przeszkadza mi to bo dość długo ćwicze i jestem dość dobrym zawodnikiem.

Trackerrr 19 April 2021

Witam, mam prawie 18 lat, trenuje około 2 lat i szukam jakiś porad o fbw, może ma ktoś rozpisany i mógłbym tego używać?

Kosciszx 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Problem z klatką piersiową jeden cycek większy drugi mniejszy jak go wyćwiczyć żeby był taki sam proszę o poradę.

Matii02 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam! Jestem na masie 7 miesięcy i teraz przeprowadzam minicuta. Zastanawiam się czy podczas minicuta, co wiąże się z dużą obcinką kalorii można przeprowadzić deload?

boreneks 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Chciałbym się coś zapytać. Wczoraj zrobiłem sobie cheat day a dziś boli mnie żołądek i jest mi niedobrze. Czy ktoś ma tak samo i czy jest to normalne czy jednak powinno budzić niepokój?

Kubuś 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy moge zastapic 2 posilki dziennie na bialko? Ile powinnam spozywac bialka przy wadze 65 kg by schudnac?

Andzi 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Pytanie odnośnie liczby powtórzeń oraz progresi Chciałbym zdobyć więcej masy mięśniowej jakoś idzie ale słabo u mnie z progresja robię system przykładowo na biceps 45kg 3 serię 5-5-6 2 tydzień 6-6-6 3 tydzień 6-6-7 i zwiększam obciążenie o 1.25 + i kolejny tydzień wygląda że 46 kg i 5-5-5 2 tydzień 5-5-6 Pytanie czy jest to dobra metoda do progresji? Kolejne pytanie na tą chwilę posiadam 50kg obciążenia domowa siłownia żeby dalej progresowac a już jakby przyzwyczajam się do ciężaru i potrafię zrobić nim 12 powtórzeń to co w takim wypadku robić? Zwiekszysc czas opuszczania ciężaru?

Dawido89 19 April 2021

Suple na redukcje jakie najlepiej stosować?

Mati mati 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi