SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Dobry wieczór, Piszę z pytaniem, jakie mięśnie są najważniejsze w przypadku „ochrony” przed przepukliną? Bardzo bym chciał wzmocnić najważniejsze mięśnie które, są odpowiedzialne za trzymanie organów i które chronią przed nabawieniem się tego schorzenia. Parę lat temu nabawiłem się przepukliny i co prawda jeszcze wtedy nie zaczynałem się tak interesować sportem i kulturystyką, tak teraz chciałbym zrobić wszystko, aby nie dopuścić do nawrotu. Czy poza przywodzicielami/mięśniami pachwin, skosami, poprzecznym i prostym jakieś mięśnie jeszcze pozwolą na zmniejszenie prawdopodobieństwa nawrotu? Czy poza tymi mięśniami jeszcze jakieś inne mięśnie np. pośladki, uda? I najważniejsze czy mimo posiadania silnych wyżej podanych mięśni i tak będzie prawdopodobieństwo nawrotu? Z góry naprawdę bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Xsseno 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam pytanie jaki współczynnik aktywności mam wybrać trenuje 3/4x razy w tyg siłowo (1h) + 3x tenisa 1,5h oraz robię 25K+ kroków dziennie (zdążą się że czasami wychodzi koło 40k)

Natalia_Pr 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć nie wiem czy taki temat już był ale chciałbym się dowiedzieć czy wysoki poziom testosteronu wpływa na skuteczność w walce a jeżeli tak to dlaczego? pytanie stąd że słyszałem że zawodnicy mma przyjmują testosteron i chyba jest to zaliczane jako doping.

Łukaszo111 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, jak mam rozluźnić mięsień piszczelowy przedni? I jak mogę go zregenerować?

Tomasz540 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, zacznę od tego że naczytałam się, nasłuchałam ale ogarnąć nie mogę. Totalna masakra z tymi Hip trustami, ogólnie mam wrażenie że pracują wszystkie mięśnie tylko nie "tyłek". A tylko o niego chodzi mi w tym ćwiczeniu, ponad to bolą mnie po tym kark plecy. I nie mogę przez to robić teraz innych rzeczy. Syt. Jest podobna jeśli chodzi o uginanie na ławce rzymskiej, czy ja mam za słabe plecy?

MonikaSs 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam 18 lat, na początku września skończyłem swój pierwszy w życiu cykl kreatyną. W czasie cyklu spadło mi dość mocno libido, a jest już 18 dni po cyklu, a nadal nic nie wraca do normy. Ile czasu zajmie powrót do normy? Można to jakoś przyspieszyć?

Elmarmulo 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Czy ten plan treningowy jest dobry na masę? Mam 178 cm wzrostu, 61kg wagiTrening A przysiad z kettlem-4x10 Wykroki z hantlami4x10 Wiosłowanie sztangą 5x6-8 Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 5x6-8 Wznosy ramion 4x6-8 Prostowanie przedramion na wyciągu 4x8-10 Uginanie ramion ze sztangą łamaną 3x6-8 Trening B Przysiad bułgarski 4x10 Wykroki z hantlami4x10 Ściąganie drążka do klatki piersiowej 5x 6-8 Wyciskanie hantli na ławce dodatniej 5x 6-8 Wyciskanie hantli nad głowę siedząc 4x 6-8 Uginanie przedramion ze sztangielkami 3x 6-8

Dabdap 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej, mam pytanko, skąd będę wiedział że uszkodzilem dzwigacz łopatki? Robiłem ostatnio wyciskanie sztangi zza pleców bo podobno dobre na kaptury... I od tego treningu cały czas boli w okolicy tego mięśnia. Niby funkcjonuje normalnie, łapę podniosę ale cały czas czuję dyskomfort i ciągnięcie z tyłu. Pozdro

Picek 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Moje BMI to 28,133 Wzrost 152 Waga 66 Wiek 67 Pleć kobieta Chcę schudnąc proszę o poradę

Anonim 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Aby powróciło tzw "nabicie mięśniowe" po prawidłowej redukcji wystarczy wejsc na 0kcal czy jednak musi byc chociaż delikatna nadwyżka rzędu 100-200 kcal.? Ile mniej więcej dni trzeba odczekać aby nabicie wrocilo?

PlebsonTar 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1659 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi