SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam mam pytanie. Mam w planie trening do 15 i pozniej imprezke do jakiejś 5 nad ranem. Nurtuje mnie pytanie czy idac spac po takim czasie od treningu jest szansa na dobra regeneracje.Pozdrawiam.

Anonim 09 October 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Potrzebuję pomocy. Chodzi o to że mam anoreksję, 14 lat, ważę 45kg i 173cm wzrostu. Dostałem dietę od trenera personalnego ale ta dieta jest monotonna i ma tylko 4 posiłki którymi i tak się nie najadam dieta ma ogółem 2400kcal, czy to powinno tak wyglądać? Pytam ponieważ zestawy są tylko na 2 dni. Moja mama dała za tego trenera 300zł i tak jednym słowem te pieniądze poszły w błoto bo dieta powinna być urozmaicona w owoce, warzywa a tego tutaj nie ma. Jest jedynie shake mający banana. Jeżeli ktoś mógłby mi w jakiś sposób pomóc to byłbym strasznie wdzięczny bo ja już nie wiem co mam zrobić a za przeproszeniem żygam już tymi zestawami i nie wiem co mam jeść.

OwcaDIX 09 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam głupie pytanie, natomiast mam 13 lat w styczniu 14. Od 3 miesięcy chodzę regularnie na siłownie 3 razy w tygodniu od miesiąca mam nowy plan, który zawiera martwy ciąg, klatkę itd. moje aktualne wyniki to klatka 70 martwy 120 i przysiad 95. Ale w regulaminie siłowni, na którą chodzę jest punkt, że na siłownie może uczęszczać młodzież 14-18lat i powyżej, a tak bardzo chciałem chodzić, że skłamałem co do mojego wieku, a trener uwierzył, że mam 14 lat, ponieważ jestem dosyć wyrośnięty. Zaproponował mi zawody jeszcze w tym roku, ponieważ myśli, że mam 14stke, i dosyć dobrze progresuje.(a zawody 14-16) Zastanawiam się czy się nie przyznać, tylko czy mogę mieć z tego jakieś problemy(bądź moi rodzice), albo czy on może mieć jakieś problemy z tego? czy to raczej jego decyzja czy mi pozwoli chodzić czy nie? Co mam w takiej sytuacji robić, a nie chce nikogo okłamywać. (PS. NIE INTERESUJĄ MNIE ODPOWIEDZI TYPU W TYM WIEKU NIE POWINIENES DZWIGAC, CHCĘ TYLKO ODPOWIEDŹ NA PYTANIE WYŻEJ!!"

Sisiol 08 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć ludzie pytanko. Czy jeżeli raz zjadłem trochę za dużo białka to czy będą z tego jakieś wielkie konsekwencje? Pozdrawiam

OwcaDIX 08 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry. Mam już blisko 64 lata i postanowiłem, że dobrym pomysłem będzie podtrzymywać aktywność ciała na siłowni. Trafiłem na Państwa stronę po artykułach o osteoporozie, gdzie zaleca się ćwiczyć z ciężarami. Mam jednak obawy, czy jest to odpowiednie w każdym wieku? Dodam, że obecnie nie skarżę się na żadne przypadłości sercowe, czy problemy ze stawami. Jednak boje się, że ciężary mogą przyspieszyć zużycie stawów.

zibi72 08 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam pytanie co do L-Tyrozyny chodzi o to że kupiłem sobie ten suplement w celu zwiększenia dopaminy.Aktualnie jestem przy 3000 mg tyrozyny + 200mg kofeiny i działanie jest ledwo wyczuwalne lecz gdy biorę przedtreningówkę i przy porcji 1000 mg tyrozyny zawartej w przedtreningowce czuć działania tyrozyny bardzo wyraźnie,mam pytanie co robić czy zwiększyć dawkę czy może problem tkwi gdzie indziej.

damiankolasinski614 08 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Co robić aby wrócić po artroskopii barku. Minął już rok od operacji i powiedzmy ze bólu nie ma podczas codziennych czynności (czasem lekki ból podczas jakiegoś szybkiego nie wygodnego ruchu dla barku), jednak podczas wyciskania na klatę jest sporo ból przypominający kucie podczas zbliżania się do sztanga do klatki piersiowej. Macie jakieś sposoby aby temu zapobiec, ponieważ robienie klaty na płaskiej jest dla mnie wręcz niemożliwe mięśnie by chciały ale staw nie pozwala ciężko jest mi wycisnąć 50kg przy wadze 80. W ramach podobnowiedzi mam 19 lat, biorę kolegen. Szukam jakiś ćwiczeń bądź suplementacji. Budżet na jakiekolwiek leczenie spory.

oyche 08 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hejka. Jak mogę poprawić swoją formę na skok wzwyż? Dzisiaj miałam i skoczyłam 1,40 m przy moim wzroście 172-174 cm. Nauczyciele chcą mnie wziąć na zawody i do tego czasu chciałabym ćwiczyć wyskok i ogólnie lepszą formę mieć. Mam 17 lat jakby co. Za wszystkie rady będę bardzo wdzięczna

Mika1221 07 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Od bardzo dawna marzę by przytyć chociaż 5kg ale mi się to nie udaje, mam 170 i ważę 55kg, nie mam za bardzo czasu żeby zjeść te 4-5 posiłków dziennie. Myślałam o tym by pić jakieś białko lub keratynę, wiem że bez diety to się nie uda. Dodam jeszcze, że palę dużo papierosów 🤭Czy moglibyście mi coś poradzić?

Paula 07 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam! czy taki układ treningowy jest odpowiedni? pon.- kalistenika 1 godz intensywna plus mam 45min. tenisa szkolnego wt.-kalistenika 1 godz intensywna śr-wspinaczka boulderowa 1 godz. 30 min.- 2 godz. plus 30 min. basen szkolny czw. -odpoczynek plus 1godz. 30 min. wf szkolny pt.- kalistenika 1 godz. - 1 godz. 45min. sob.-wspinaczka boulderowa 1 godz. 30 min.-2 godz. ndz.- odpoczynek lub kalistenika 1 godz. intensywna czy jest za dużo albo za mało treningów mam 13 lat nie jestem poczatkujacy :)

Jan1234 06 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1660 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi