SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam trenuję 8x w tygodniu czy izotek będzie miał na to jakiś negatywny wpływ? Czy ten lek ma wpływ na kondycję i regenerację?

Anonim 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam .Pięć tygodni temu stopa wywinęła i złamałam piątą i trzecią kość śródstopia.Piąta mała szczelina ale trzecia z lekkim bocznym przemieszczeniem .Po konsulatacjach aż u dwóch lekarzy noszę ortezę.Zaznaczam obaj tak powiedzieli .Po ostatnim rtg na krórym wyszło że piąta zrasta się ok ale trzecia zalewa się kiepsko jeden z lekarz kazał mi mimo wszystko chodzic juz o zwykłym bucie.Przy asekuracji obu kul.Drugi z lekarzy kazał jeszcze chodzic w ortezie. Dla własnego dobra oczywiscie tak robię .Załatwiłam sobie też oczywiście prywatnie magnetoterapie i laser - dopiero zaczełam..Zaden z lekarzy mi tego nie zalecił mimo moich sugesti.Już mam dosyć lekarzy .Sama mam się leczyć ? Co to jest pytam?Wiem może jestem niecierpliwa a leczenie musi potrwać.Zrastanie kośi to indywidualna sprawa .Pytam tylko z kąt te rozbieżności w opiniach.Mam dziwne wrażenie że pozostawiono mnie samą sobie .,Juz samam nie wiem co mama robić .No bo przecież to nie oni będą kuleć..Prosze o opinię i pomoc .

King12 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Mam 55kg, 16 lat, jak przytyć szybko 5-7kg w miesiąc?

LOLULOLO 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry, proszę o korektę poniższego treningu. Mam 38 lat. Wracam do treningu po 6 miesięcznej przerwie. Trening 15 -Przysiad ze sztangą klasyczny 3x15 -Wiosłowanie sztangą nachwyt 3x15 -Wyciskanie sztangi leżąc 3x15 -Podciąganie na drążku podchwytem 3x15 - co mogę tu wrzucić zamiast podciągania? Trening 10 -Martwy ciąg klasyczny 4x10 -Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4x10 -Wyciskanie siedząc hantli 4x10 -Wiosłowanie jednorącz 4x10 -Wznosy ramion w opadzie 4x10 Trening 5 -Przysiad ze sztangą klasyczne 5x5 -Wiosłowanie sztangą podchwyt 5x5 -Wyciskanie sztangi leżąc 5x5 -Podciąganie na drążku nachwytem 5x5

byx007 05 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam od prawie roku ćwiczę kalistenike, a od około 2 miesięcy zacząłem przywieszać do siebie ciężary ale jako że nie mam ich w domu za dużo postanowiłem że czas w końcu na siłownie by dalej swobodnie progresować. znalazłem taki plan 5x5 -> wyciskanie na ławce, martwy ciąg, przysiad ze sztangą, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie francuskie, uginanie ramion ze sztangą. Pierwsze pytanie brzmi czy taki plan się nada na start z wolnymi ciężarami, Drugie czy trenować 5 serii z max ciężarem czy np robić 2 pierwsze rozgrzewkowe z mniejszym, Trzecie ostatnie jak wyciskanie francuskie będzie za bardzo obciążało łokcie na co mogę je wymienić ? Z góry dziękuję za odpowiedź :D

Replite 04 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam mam pytanie odnośnie suplementacji kreatyną. Czy powinno się stosować kreatynę po posiłku potreningowym czy po posiłku przed treningiem? A w dni beztreningowe przerwa czy także raz dziennie po posiłku? Dodam, że będę dopiero zaczynała stosować ten suplement.

Kamila 04 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry. Od 3 tygodni jestem na diecie Intermittent Fasting w trybie 16:8 waga schodzi w dół ale tłuszcz się nie ruszył w dół w bialko nie poszło do góry. Liczę kcal i macro. Jem średnio W: 90 g, B: 110 g, T: 80 g. Co zmienić aby stracić tluszcz i zwiększyć bialko? 42 lata, 65.5 kg, 168 cm, kobieta.

Ania 04 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, chcialbym zapytac o cytruline... mam problem ze znacznym wzrostem cisnienia po przyjmowaniu juz samej cytruliny, jak to jest z niá wkoncy, wszedzie pisze, ze pomaga já obnizyc, a mnie skacze jak szalone, a gdy dodalem do niej aakg to juz wogole nawet trening przerwalem, poniewa balem sie o serce, takie wzrosty cisnienia mam po tym, dodam, e dawki male jakies 3g cytruliny i 1g aakg. Jakies rady ?

Rafal 04 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

czy dodatkowa aktywnosc fizyczna przeszkadza w budowaniu masy?

rex 03 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Witam,szukam batonu proteinowego bez czekolady,bez aspartamu,bez cukru z blonnikiem. Czy istnieje taki produkt? Dziekuje z gory za odpowiedz PS. Zrodlo bialka jest mi obojetne a pisze tu weglach prostych(czyli dextroza,glukoza itd. odpada)

Radek 03 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi