SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam. Potrzebuję oceny mojego planu treningowego. Chcę wrzucić masę mięśniową, trenuję ok. 1 rok. Wszystkie treningi odbywają się w domu, do dyspozycji mam drążek i dwa hantle. Trening wygląda tak: -przysiady 5 serii x 10-15 -pompki ze stopami na podwyższeniu 3 serie do oporu -podciągnięcia na drążku 3 serie nachwytem do oporu -pompki diamentowe 3 serie do oporu -wiosłowanie hantli 3 serie do oporu -"bodyweight tricep extension" - 3 serie do oporu -podciąganie podchwytem, ręce jak najbliżej siebie Trenuję tak 3 razy w tygodniu. Czy jest to dobry plan, czy jest może za dużo ćwiczeń/za mało serii?

Bartek 08 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Dzień dobry, mam 2 pytanie. 1. Czy można wymieszać beta alanine z kreatyna jeśli tak to ile dać do tego wody? 2. Czy Whey protein można zrobić przed trenigem i wypić normalnie po treningu?

grzonek 08 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień dobry, mam 2 pytania. 1. Czy można zrobić sobie wieczorem beta alanine a potem wypić ją rano? 2. Ile przed treningem najlepiej wypić kreatynę i beta alanine?

grzonek 08 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jeżeli jestem osobą początkującą na siłowni i chcę ćwiczyć tylko rano na czczo, to jaki posiłek powinienem zjeść dnia poprzedniego? Bogaty w węglowodany, to wiem. Można prosić o jakiś przykład?

Kris_nwkwsk 08 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, przyjmuję na razie wyłącznie 5g czystej kreatyny codziennie przy częstotliwości 4-5 treningów siłowych w tygodniu. Co powinienem dodać do swojej suplementacji aby uzyskać maksymalny przyrost masy mięśniowej? Myślałem nad zakupem białka serwetkowego. Czy jest to dobry pomysł? Jeśli nie to co będzie lepsze i efektywniejsze? Kontynuować przyjmowanie kreatyny? Wykluczyć ją? Dziękuje i pozdrawiam.

21M 08 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Cześć mam 17 lat 183 cm wzrostu i 67 kg wagi. Chciałbym zwiększyć masę mięśniową na ten moment stosuje białko co jeszcze i co robić aby osiągnąć swój cel?

dawid 07 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Potrzebuje odżywki na przybory masy który najlepszy

Tofik 07 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Zostałem żołnierzem i mam pytanie odnośnie treningu. Do tej pory ćwiczyłem w domowej siłowni plan fbw i chciałbym to teraz zmienić lub nie ale chciałbym wzmocnić barki i mięśnie brzucha i oczywiście nogi. Stąd pytanie jaki najlepiej obrać trening? Czy może np 3x 30 pompek, 3x 30 przysiadów bez obciążenia no i parę serii na brzuszki łącznie oczywiście z bieganiem po siłowni lub faktycznie zostać przy tym planie fbw lub przejść na fbw 5x5 bill star. Czytam na necie ale tam nic nie mogę znaleźć. Może jakieś trening wytrzymałościowy lub obwodowy? Do dyspozycji w domu mam ławeczkę stojaki gryf i hantle i łączne obciążenie 85kg. Proszę o jakąś porade żeby budować swoją wytrzymałość i siłę. Pozdrawiam

Denat 07 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Czy spożywanie yerba mate może negatywnie wpływać na budowanie masy mięśniowej? Chciałbym spożywać ją przed treningiem w ramach pobudzenia. Jak to wygląda w przypadku sumplementacji cytruliny oraz kreatyny, można łączyć?

Szaga 07 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Dzien dobry moja przygoda z silownia trwa dopiero miesiac i wiem ze napewno bedzie mi potrzebne białko ale chcialbym sie dopytac o kreatyne poniewaz slyszalem ze nie jest ona dobra dla poczatkujacych. Czy to prawda?

Anonim 07 December 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1660 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi