SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Zbudowałem masę mięśniową. Czy da radę ćwicząc 2x w tygodniu planem fbw A,B zrzucić tłuszczy. A przy tym zachowując mięśnie?

Adrian 29 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Cześć, pytanie - jestem na redukcji, obwody pięknie lecą z brzucha (który zawsze był oporny!) , a wyjątkowo trzymają się w klatce piersiowej. Zawsze miałam tak, że "leciało" od góry, a teraz wyjątowo sam brzuch/talia/biodra. Wiem,że dość pobieżnie opisałam, ale może jest jakiś prosty myk, który mi aktualnie nie przychodzi do głowy (np. może sprawdzić hormony, czy coś)

shirley 29 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam zaczynam czwiczyc waże 72 kg na 180 poleci Ktos jakaś dietę na budowanie masy mięśniowej lub rozpisze co mam jeść ile kalorii itp

Wilki 29 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Witam Potrzebuje Pomocy zaczynam dopiero swoją przygodę z siłownią konsultowałem sie juz z trenerem personalnym i powiedzial ze przydala by się redukcja dałoby rade ułożyć jakiś plan treningowy i dietę? Pozdrawiam

Mariusz 28 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, jestem koszykarzem ale bawię się też trochę ciężarami (amatorsko choć regularnie). Po ostatnim treningu lekarz stwierdził u mnie uszkodzenie stożka rotatorów i dostałem skierowanie na leczenie artroskopowe. Czy długo dochodzi się po takim zabiegu do pełnej sprawności? Mógł bym sam to jakoś przyspieszyć?

Piotr2000 28 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, chciałbym zapytać o kreatynę, postanowiłem po dłuższej przerwie wrócić do stosowania i zrobiła się jakaś taka twarda, taka zaschnięta, trochę inaczej też pachnie. Termin jest do marca 2022 roku, mogę brać śmiało czy lepiej wyrzucić? Na opakowaniu jeszcze jest napisane o sposobie przechowywania; 15-25 stopni, może przez ostatnie upały się takie stało?

przemolemo 28 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, mam pytanie. Od 3 tygodni biorę kreatynę monohydrat 1250mega caps od olimpa i ostatnio zauważyłem, że na ciele wyskoczyła mi wysypka. Bąble wyglądem przypominają ugryzienie jak po komarze. Normalnie bym to zlekceważył pewnie, ale jest ich naprwde sporo. Są rozmieszczone po całym ciele np 1 na ręce 2 na łydce. Jednak na pośladkach mam ich chyba z 20 i nie wiem, czy przyczyna tego moze byc kreatyna? Czy raczej trzeba szukać przyczyny gdzies indziej?

Nieznajomy 28 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam pytanko odnośnie letniego okresu przygotowawczego dla piłkarzy, jakich suplementów, odżywek używać w czasie 5 tygodni przygotowań do rundy jesiennej, dziękuje z góry, pozdrawiam.

czemo21 28 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

I jest mi wstyd, nie jestem w stanie po serii ćwiczeń wycisnąć 8kg hantla ręką. Jestem totalnym początkującym, jest ten tłuszcz. Do tego uginanie ramion ze sztangą.. Obciążenie ze sztangą /- 22 kg, robię przykładowo 4x 9 i te ostatnie powtórzenia w ostatniej serii daje z siebie totalnie max. Takie obciążenia to chyba żart? Ale serio nigdy wcześniej nie ćwiczyłem, nie robiłem treningu siłowego, teraz postanowiłem to zmienić. Czytałem sporo opinii, tematów, zacząłem robić taki trening jak wyżej 3x w tygodniu (pon, środa, piątek, a we wtorki i czwartki biegam). Co proponujecie, dorzucić obciążenia, zmniejszyć liczbę powtórzeń? Obawiam się, że te podnoszenie 20 paru kilogramów nie przyniesie żadnych rezultatów, ale czuję mięśnie. Z tym, że chcę spalić ten tłuszcz, a z drugiej strony przytyć, w sensie zbudować, nabrać tych mięśni żeby i bluzka opinała się na bicepsie.. Myślałem też o diecie pudełkowej sportowej 3000 kalorii, ale ten trening i obciążenia.. Może jakieś suple?

Luke 27 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, zacznę od tego, że mam 190cm wzrostu, 95kg wagi. Tkanka tłuszczowa zdaje się niestety na /-26%. Obliczyłem od razu zapotrzebowanie kaloryczne /-3000kcal. Nigdy nie byłem na żadnej takiej diecie, ale nie obzeralem się też, kilka posiłków dziennie, teraz ograniczyłem do zera w sumie słodycze, piję dużo wody. Nigdy, serio, nigdy nie ćwiczyłem i nie pracowałem długo fizycznie. Zawsze wysoki szczupły, od kilku lat już jest to tylko praca biurowa 8-16. Od tego czasu właśnie waga ruszyła, stąd pojawił się tłuszcz. Żeby tego było mało nie mam jakichś wielkich ulanych rąk, jest brzuszek, ale ręce takie szczupłe dość, choć nie jestem chuderlakiem. Ostatnio kupiłem pierwszy w życiu sprzęt. Hantle, sztangę, obciążenia, gumy oporowe, wałek do brzucha. Trening: Martwy ciąg klasyczny Uginanie ramion ze sztangą Wyciskanie sztangi leżąc Przysiady ze sztangą Wiosłowanie sztangą Wspięcia na palce ze sztangą Wiosłowanie hantlem jednorącz Wyciskanie hantli siedząc

Luke 27 June 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi