SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam, musze skonczyć z mocnymi treningami z powodów zdrowotnych. zamierzam robić przysiady, pompki, podiągnięcia na drążku i spięcia brzucha na własnym ciężarze(bez obciążeń) po 3 serie max powtórzeń co drugi dzień. Ile około powinienem jeść gramów węgli, tłuszczu i białka na kilogram masy ciała? zamierzam schudnąć. Pozdrawiam

Berson94 26 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, Jestem tu nowy wiec przedstawię trochę siebie. 50 lat, 182 wzrostu, aktualnie 104kg. Moja waga waha się od lat w przedziale 102-110kg. Najczęściej 106kg. Mimo różnych prób tylko raz udało mi się zejść do wyniku dwucyfrowego. Tłuszcz głównie na tułowiu ale nie mam wystającego brzucha. Nie chodzę na siłownię. Gdy chodziłem nie było żadnych efektów. Aktywność fizyczna to góry ( prawie codziennie), bieg 6km. Problem to wieczorne podjadanie gdy mam nerwowe dni a jest ich niestety dużo. Proszę o poradę dotyczące suplementu spalania tłuszczu optymalnego dla mnie. Pozdrawiam Edward

Edxx 26 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Ile białka brać po treningu a może przed?

### 26 October 2020 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Dzień dobry. Chciałbym pozbyć się nadmiaru mięśni z nóg. Mam 15 lat, ważę 73 kg przy 172 cm wzrostu i ok 12-13 % bf. Uprawiam street workout więc każdy kilogram w dół to lepsze wyniki. Dodam, że dół zbudowałem m.in. grając przez 2 lata w klubie pilkarskim, (chyba mam geny do rozbudowy nóg). Co mógłbym zrobić?

DamkaBamka 25 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Witam. Jakie witaminy kupić gdy moja droga ze sportem, ćwiczeniami się zaczyna? Mam 20 lat ważę zaledwie niecałe 60kg i chciałbym w przyszłości przytyć i wyrzeźbić swoją sylwetkę. Poproszę o konkretne witaminy.

3010 25 October 2020 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Mógłbym dostać plan ćwiczeń z gumami power band w domu ?

macieeek004 25 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

jestem na redukcji czy 1500kcal dla dziewczyny 16 lat 55kg i 163cm wzrostu to dobra kaloryka?

Julia5653 25 October 2020 Dietetyka
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, Mam 23 lata, 2 lata temu ważyłam 74kg wraz z pewnym trenerem średnio kompetentnym udało mi się zrzucić parę dobrych kilogramów i spadło do 62,4kg w tym momencie. Jednak dieta i trening opierał się na cardio i jedzeniu tego samego przez co nie jestem zadowolona z jędrności mojego ciała. Chcialabym zrzucić parę kg a przy tym zbudować mięśnie,aby ciało było bardziej "twardsze". Aktualnie uczęszczam na siłownie 3-4 razy w tyg (dopiero rozpoczęłam), 2 dni trening góry 2 dni trening dołu do tego 30 min cardio. Liczę na aplikacji kcal aktualnie jestem na 1500 kcal i stąd moje pytanie: Czy to nie za mało ? Czy powinnam zrezygnować z cardio po treningach siłowych i zwiększyć kalorie? Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać motywacja i chęci są ale pomysłu nie ma :( Dodać jakąś suplementacje ? (narazie zakupiłam bialko)

werka 25 October 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Mam problem z promieniującym bólem występującym w okolicach łopatki, mięsnia obłego i może nawet kaptura. Ból prowokuje ruch głowy w różnych kierunkach(w pionie, poziomie). Przyczyną urazu jest prawdopodobnie ostatni trening, lecz to nic pewnego. Gdyż ból zacząłem czuć nie po treningu ani dzień później tylko 2 dni po. Myślę, że winą urazu są wykroki w których używałem hantli 10kg na rękę 15rep x 3 serie - ręce służyły jako takie "haki" może dlatego doszło do nadwyrężenia? Czy może to być coś groźnego, czy raczej przejdzie po kilku dniach? Tak wiem, że przez internet to można ale tak orientacyjnie bo teraz wiadomo jaka sytuacja jest.%0d%0aPozdrawiam.

ciekawy 24 October 2020 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Jak nie mam miarki do gainera to czym innym mogę to odmierzyć gainera mass activator ?

hakimi 24 October 2020 Suplementacja
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski