SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam forumowiczów! Jestem obecnie na etapie kończenia redukcji i potrzebuję Waszej pomocy! 1. W jaki sposób zakończyć redukcję skutecznie? Teraz ćwiczę 4 razy w tygodniu trening push i pull i 7 razy w tygodniu trening cardio po 40 minut. Zaznaczam że chciałbym na początek uciąć cardio, które bardzo mnie męczy. 2. Czy przykładowo wrzucając 1-2 razy w tygodniu ziemniaki zamiast ryży (tak aby kalorie się zgadzały), które mają mniej węglowodanów będzie problemem dla diety? Czy taki niedobór węglowodanów może skutkować brakiem progresu?

BYDGOSKI MASZA 20 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Brak siły na robienie barków po 3 cwiczeniach na klate i ogólnie problem z techniką, czuciem miesniowym w cwiczeniach

Maron 20 April 2021

Od pewnego czasu między klatą a bicepsem pojawiły mi się rozstępy, niby nic dziwnego tyle, że są czerwone, grube i dość widoczne, mam też kilka rożnych rozstępów tyle, że są białe i niewidoczne. Powodem była zbyt szybka przemiana sylwetkowa, od maja tamtego roku zrobiłem masę 75->105kg. Obecnie jestem na redukcji jednak zauważyłem, że po drugiej stronie pojawił mi się jedne pojedynczy czerwony rozstęp. Postanowiłem zrobić sobie tygodniową przerwę od ćwiczeń i smarować olejkiem te rozstępy. Co prawda po kilku dniach przerwy robią się one bladsze jednak gdy zrobię trening ponownie robią się czerwone. Jest jakaś szansa na to, że one same zrobią się wyblakłe i nie będą tak widoczne. Nie chce robić zbyt dużych przerw od treningów, ale z drugiej strony też nie chce być cały w rozstępach. Być może zrezygnować na ten czas z redukcji i dać skórze "odpocząć"? Macie może jakieś rady na to jak zwalczyć rozstępy?

g_influence 20 April 2021

Wzrost masy podczas odchudzania i biegania Mężczyzna, 31 lat, 181 cm. Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić, jak to możliwe, że podczas stosowania diety 2000 kcal i biegania co drugi dzień (czas 45 min, tempo 6:10) moje ciało przybiera na masie? Ważę się codziennie rano, a potem po bieganiu i na następny dzień rano. W czasie treningu tracę średnio 0.8 kg, natomiast na drugi dzień mam masę ciała wyższą niż w dzień nietreningowy. Czy ktoś może mi to wyjaśnić czemu przybieram na masie zamiast tracić?

Marvboob 20 April 2021

Witam, potrzebuje pomocy w wyliczeniu makro. Wzrost 170 Waga 65 Wiek 21 Endomorfik Zapotrzebowanie 2600 na masę, nie chce się zbytnio zalać. Nie chcę wyliczać na własną rękę ze względu na to ze zdania są mocno podzielone. Fajnie by było gdyby ktoś podstawił jakieś dobre wzory.

Harho 20 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siema, w październiku doznałem urazu na skutek kopnięcia w napięty mięsień - naderwanie przyczepu mięśnia 2- glowego uda do kości kulszowej z przemieszczeniem odłamka tej kości o 2 cm... A na tym odcinku wytworzyła się taka długa bliznam Lekarz mówi że jak bym przyszedł na Świerzno to by była operacja ale ze przyszedłem później (chodziłem wcześniej do innego fizjo i robił różne zabiegi itp i pomogło dużo ale nie do końca, dlatego zgłosiłem się tam). Powiedizal że przyjedzie w najblsszym czasie nic więcej nie powiedział. Jest połowa kwietnia a ja nadal czuję że przy jakimś ruchu który angażuje najbardziej właśnie ten mięśen. Przeszkadza mi to bo dość długo ćwicze i jestem dość dobrym zawodnikiem.

Trackerrr 19 April 2021

Witam, mam prawie 18 lat, trenuje około 2 lat i szukam jakiś porad o fbw, może ma ktoś rozpisany i mógłbym tego używać?

Kosciszx 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Problem z klatką piersiową jeden cycek większy drugi mniejszy jak go wyćwiczyć żeby był taki sam proszę o poradę.

Matii02 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam! Jestem na masie 7 miesięcy i teraz przeprowadzam minicuta. Zastanawiam się czy podczas minicuta, co wiąże się z dużą obcinką kalorii można przeprowadzić deload?

boreneks 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Chciałbym się coś zapytać. Wczoraj zrobiłem sobie cheat day a dziś boli mnie żołądek i jest mi niedobrze. Czy ktoś ma tak samo i czy jest to normalne czy jednak powinno budzić niepokój?

Kubuś 19 April 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi