SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam. Jestem kobieta i poszukuje czegos co pozwoli mi nabrać więcej siły. Rozpoczęłam treningi na siłowni i potrzebuje czegos co da mi lepsze efekty.

Dora 17 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Przychodzę z takim pytaniem mianowicie zauważyłem, że od kiedy jestem na masie i robię ciężkie treningi góry: ( po wyciskaniu sztangi na ławce płaskiej, poszedłem wyciskać hantle na skosie dodatnim i czułem, że po 1 serii mam bardzo mocno spompowane całe lewe przedramie, czuć nawet jak jest bardzo i mocno spompowane przez co kolejne serie idą mi gorzej, ponieważ jedna ręka jest o wiele słabsza, a jeszcze czuje, że jest dużo siły w barkach i klacie jednak nie dam rade dalej robić bo pompuje mi się lewa ręka ) wie ktoś jakie mogą być tego przyczyny? Dodam, że staż : 4 lata

Skej 17 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej. Trenuje od miesiąca na domowej siłowni , od kiedy można przyjmować suple w postaci białka? Dzięki za odp. Pozdr

stirlic 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, mam pytanie odnośnie liczenia kalorii w zupach. Jeśli gotuję zupę na mięsie warzywa, wszystkie składniki oczywiście ważę przed ugotowaniem. Ale teraz pojawia się pytanie. Jeśli zjem taką zupę (załóżmy) z warzywami, ale bez mięsa, to jak mam policzyć jej kaloryczność? Czy odlicza się część kalorii z mięsa?

Cameleon225 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Siema, aby schudnąć wiadomo, deficyt kaloryczny, ale mam 2 pytania. Czy aby schudnąć liczyc tylko kalorie czy tez makro? I czy trzeba spozywac regularnie posiłki czy kiedy chce?

OskiLdz 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Agata Trener personalny

Witam. Lekarz przepisał mi tescia prolongatum 1 strzal co tydzien mozna go jakos wykorzystac na silowni . Dodam ze mam wysoka prolaktyne i niskiego tescia wiek 46 lat i waga 116kg

Facio 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Dzień dobry! Z tej strony dwudziestolatek, niestety w dość dużej potrzebie z kilkoma pytaniami. Mam 197 centymetrów wzrostu, około 140kg wagi i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat częstotliwości treningowej. Na siłownie chciałbym chodzić pięć do sześciu nawet razy w tygodniu, mam czas i motywację. Nie chcę od razu rzucać się na głęboką wodę, wiadomo że co za dużo to niezdrowo, lecz chodzę na siłownie już od kilku dni i jest to także mój sposób na oczyszczenie głowy i skupieniu się w stu procentach na sobie. Chciałbym trenować FBW, lecz czytałem iż codzienny trening jest niekorzystny dla regeneracji. Czy lepiej trenować siłowo 3 razy w tygodniu, za to między treningami chodzić przykładowo robić stacje, na cardio lub w domu rzeczy typu pompki, podciągnięcia - w skrócie z własną masą ciała?

Uzagi 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Siema jakie suple na dużą redukcje dla 16latka 190cm 120kg. Pół roku stażu na siłowni teraz przerzuciłem sie na kickboxibng. Na razie mam tylko kreatyne i białko myślałem nad jakimś spalaczem tłuszczu ale jestem nowy w tych sprawach.

Figusek 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej, chciałabym wprowadzić suplementację cynku...moje włosy sypią się strasznie, ze skórą też jakby nieco gorzej. Ponoć najlepszy jest chelatowany. Co polecacie?

Caroline85 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Sporadycznie jeździłem na rowerze w domu jak i na zewnątrz, ale mam w planach zwiększyć ilość tych treningów, ale niestety mam dość słabe kolana, polecicie jakiś kolagen albo coś podobnego na stawy?

kamil 16 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1660 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi