SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam. Mam pytanie, mianowicie jakiś czas temu zacząłem trening. 3x w tygodniu trenuję siłowo, w domu,oraz 3x w tygodniu planowałem na rowerku stacjonarnym. Zastanawia mnie jednak czy na rowerku trenować aerobowo dłużej, czy jednak rowerkowe interwały? Ogólnie celem jest poprawa kondycji, utrata tłuszczu na brzuchu (nie jest on gigantyczny, ale mięśni żadnych nie widać), oraz wzmocnienie siły treningiem siłowym. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Irek 28 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Dzień dobry mam pytanie może nie dotyczące kursu ale rozciągania. Rok temu nadciągnęłam sobie mięsień z tyłu uda jak robiłam się szpagat. I to bolało potem przez bardzo długi czas (pare miesiecy) jak próbowałam się rozciągać. Jakis czas temu znowu spróbowałam się rozciągnąć do szpagatu, po rozgrzewce , niezbyt mocno i ten mięsień zaczął znowu boleć, może nie tak jak wcześniej , duzo słabiej. Czy mogę się na tą noge rozciągać delikatnie ? A jak nie to czy mogę się rozciągać do szpagatu poprzecznego i do szpagatu na drugą nogę ?

Marta Anna 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry, chciałabym zakupić dla syna (rocznikowo lat 12, waga niska 32 kg) białko serwatkowe lub izolat białka - w zależności, które będzie dla niego bardziej odpowiednie. Syn trenuje codziennie wieczorem pływanie po 2h (od 2,5 do 3,5 km), jest bardzo szczupły, poprzez treningi jego waga bardzo znikomo idzie w górę, a jego zapotrzebowanie dzienne w białko nie jest należycie uzupełniane. Żadnej diety nie stosuje. Chodzi mi o samo białko, które nie zawiera żadnych dodatków w składzie i negatywnie nie wpłynie na jego młody organizm. Czy posiadacie Państwo w swojej ofercie taki produkt? i jak wygląda dawkowanie takiego białka dla nastolatka? (nie chodzi mi, aby pakować w jeszcze dziecko jakieś niepotrzebne specyfiki. Białko podobno bezpiecznie można dziecku podawać, dlatego chciałabym zapewnić mu zdrowy rozwój fizyczny. Wiem, że syn naturalnymi produktami nie uzupełni odpowiedniego zapotrzebowania w białko, a w takim przypadku ważne jest jego uzupełnienie)

Mika 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam 13 lat ważę 66 kg wzrost 183 trenowałem boks sylwetkę mam nawet dobrą lekko szerszą w barkach nie zażywam żadnych suplementów i jak mógłbym przybrać na masie do 80 i przy tym jakoś wyglądać nie chodzi mi o chwalenie się kolegą bicepsem ale o samorozwój i samoocenę

Kewin 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam. Rwa kulszowa, a ćwiczenia siłowe. Jak połączyć te dwie opcje, aby się nie wykluczały. Zależy mi na treningach, które niestety na dzień dzisiejszy odpuściłem ze względu na ból pojawiający się w trakcie obciążenia. Jak podołać temu? Proszę o pomoc.

Baggy 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Co robić żeby uelastycznić bliznę na mięśniu? Mam bliznę po naderwaniu mięśnia czworogłowego uda (stara kontuzja - już dobre 8 lat temu) i zdarza mi się naciągnąć/przeciążyć mięsień oraz często przy treningu występują dolegliwości bólowe. Aktualne zalecenia to wzmacnianie i rolowanie piłeczką mięśnia, ale trudno wywnioskować czy coś się polepsza w tej kwestii. Jakieś konkretne ćwiczenia? Masaże? Trudno cokolwiek znaleźć na ten temat, a fizjoterapeuci jakby też nie do końca wiedzieli czy coś pomoże.

urbakk 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej Od ponad roku już wykonuje dzienne ćwiczenia w domu Niestety nie przynoszą efektow zwłaszcza jeśli chodzi o pośladki Mam wrażenie ze jestem za chuda;( Dlatego tez zwracam się z problemem do was jaka jest dobra kreatyna i białko na pośladki oraz jak najlepiej je przyjmować ?

Jolantalubie 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć, jestem początkującym na siłowni i nie wiem jak progesować z ciężarem albo powtórzeniami. Wyciskanie i przysiady zaczynam z pustą sztangą i mam pytanie czy takie progresowanie może być skuteczne? 1-2 tyg - powtórzenia 8 ciężar stały, 3-4 tyg - powtórzenia 10 ciężar stały, 5-6 tyg - powtórzenia 12 ciężar stały, 7-8 tyg, powtórzenia 8 ciężar stały + 5/10kg, 9-10 tyg, powtórzenia 10 ciężar stały + 5/10kg, 11-12 tyg - powtórzenia 12 ciężar stały + 5/10kg, 13-14tyg - powtórzenia 8 ciężar stały + 10/15kg, 15-16tyg, powtórzenia 10 ciężar stały + 10/15kg, 17-18tyg - powtórzenia 12 cięzar stały + 10/15 kg

Krzysztof 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Sprawa wygląda tak: Pracuje ciężko fizycznie po 12 godzin przez 3 dni. Potem 3 dni mam wolne, system zmianowy 3 na 3. Chciałem zrobić tak, chciałbym trenować siłowo przez te 3 dni wolnego i na następne 3 dni odpoczywać od siłowni, tylko pracować. Nie jestem w stanie po 12 godzinach fizycznej pracy iść na silownie. Jakim treningiem mógłbym trenować przez te 3 dni ? Do tej pory ćwiczyłem FBW i również tylko w dni nie pracujące ale z jednodniową przerwa w 3 dniach mojego wolnego, co dawało mi tylko 2 treningi. Może wejdę na splita 3 dniowego? 3 dni splita inne partie, następnie 3 dni pracy bez siłowni. Po 3 dniach pracujących powrót i 3 dniowy split znowu. Potrzebuję rady w tej sprawie.

martin1414 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Ogólnie jakiś czas temu, dość dawno zacząłem redukcje i schudłem 8kg. Głównie trenowałem z hantlami i trzymałem się okreśłonej ilości kalorii. No ale przestałem i teraz chciałbym wrócić, ale wyszło u mnie sporo wad postawy. m.in. Płaskostopie + będę musiał nosić wkładki, Protrakcja barków, możliwa skolioza (nie potwierdzona). No i podobno według fizjoterapeuty nie powinienem ćwiczyć na siłowni przez jakiś czas. Mam też różne ćwiczenia z spotkan z fizjo, które musze wykonywać codziennie przez 20-30 minut. Głównie rozicągające i wzmacniające. Teraz pytanie jaki sport wybrać, czego nie robić itp. Jeśli będzie potrzebny wiek to mam 16 lat. Przy okazji chciałbym też się dopytać, czy przez skoliozę nie można wykonywać treningu siłowego, ogólnie czy czymś to się bedzie roznic.

gregory 27 January 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1659 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi