SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Hej, 3 miesiące temu wstałem z krzesła, tzn. zacząłem chodzić na siłownię(kilka lat wcześniej też już chodziłem, łączny staż około roku), poza tym siedzący tryb życia, co w obecnych czasach nie jest niespodzianką. Od dwóch miesięcy biorę kreatynę, progresuję z ciężarem, zakwasów nie mam i w sumie nie czuję większego zmęczenia. Ale miałem nadzieję, że przez ten regularny trening przestanę się męczyć przy jakiś pracach np. przy domu. Dzisiaj kułem balkon, a pot leciał mi z czoła. Te dwa miesiące nie dały nic a nic. Tzn. dało to, że mógłbym tak dłużej robić niż zanim zacząłem treningi, ale to pocenie to jest dramat. Już lepiej pod tym względem było bez ćwiczeń i bez tej kretki kilka lat temu. O co chodzi? Mam > 30 lat, wzrost 183, waga 95, czy w tym wieku już zawsze tak będzie?? Ja nie wiem jak te chłopy robią na budowach, tyle godzin, w słońcu. Ja to bym chyba musiał co godzinę koszulkę zmieniać.

Zmeczony 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, dziś podczas wskoku na skrzynię przesunęła mi się, jedna noga dosłownie osunęła się na ziemię. Na początku było ok ale po kolejnym wskoku poczułem ból od kolana do stopy w nodze która spadła. Czuję, że coś jest nie tak bo nie mogę stanąć całym ciężarem na tej nodze. Co się mogło stać?

Alpha 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. Za 3 tygodnie startuje w turnieju kickboxingu kategoria do 84kg, aktualnie na budziku 88kg więc do zbicia minimum 4kg, pytanie brzmi: Jak zbić te 4kg żeby nie utracić kondycji i siły? Na jakich jednostkach treningowych teraz się skupić?

Majki 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam. Mam pytanie dotyczące ćwiczenia Wyciskanie Żołnierskie, mianowicie czy mogę wykonywać te ćwiczenie na kolanach? Pomieszczenie gdzie mam siłownię jest zbyt niskie na wyprost rąk w górę stojąc. Do tej pory wykonywałem te ćwiczenie ławce prostej

Artiko 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

184cm wzrostu, 95kg. Przez rok ćwiczyłem na siłowni na zasadzie FBW, co trzy dni pełen 2-godzinny intensywny trening. Miałem zdrową, ale nie wyliczoną dietę. Nie brałem żadnych suplementów. Ogółem ten rok ćwiczeń dał mi świetne wyniki. Teraz po dłuższej przerwie chcę się zająć siłownią na poważnie, na tej samej zasadzie (FBW co 3 dni). Moje pytanie brzmi, jakie suplementy brać. Znajomi suplementują się na zasadzie białka, i przedtreningówki z kreatyną. Ze mną jest taki problem że bardzo sporadycznie jem mięso (raz na tydzień maksymalnie), w dodatku ćwiczę całe ciało na raz. Cena zupełnie nie gra roli. TLDR: 184cm, 95kg. Jedzący małe ilości mięsa raz na tydzień lub rzadziej, FBW co 3 dni, wracający po dłuższej przerwie na siłownię. Jakie suplementy brać, bo oprócz białka i kreatyny muszę też uzupełnić resztę składników pochodzących z mięsa.

algol4825 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Kupiłam gotowa rolade z kurczaka która ważyła 1.115 kg. Po upieczeniu w piekarniku jej waga zeszła do 694g. Na etykiecie są podane wartości odżywcze na 100 g. Czy do aplikacji powinnam wpisać wagę po czy przed obróbka? I jak później obliczyć ile cal ma 150 g mięsa które zjadłam?

A 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej piszę w sprawie mojej "pupy" 😊 Ostatnio dostawała nie zły wycisk i nie wiem czy lekko nie przesadzilam, że tak powiem wysiedzieć w aucie na tyłku nie mogę.Wchodzenie do domu na 4 piętro (za karę) i coś jak by mrowienie? Zastanawiam się czy mogę jakoś sobie ulżyć? I czy muszę zrobić przerwę czy może wystarczy lżejszy trening? 🤷‍♀️

Maja_sweet 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam serdecznie, chciałabym przytyć i nabrać trochę mięśni. Ciężko mi w pożywieniu zjeść tyle ile potrzebuję, a jeszcze powoli wracam do regularnych ćwiczeń i spacerów. Nie mogę już chudnąć 😅 mam zaraz 30lat, 172cm i 51kg -.- Co byście polecili? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam,Hania

Hania 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć. Pracuje na 3 zmiany, bardzo chce schudnąć wazę aktualnie 98 kg przy wzroście 167 cm. Nie wiem czy to będzie miało rezultaty jeśli moje posiłki co tydzień będą o innych godzinach . Raz śniadanie o 6, raz o 10, raz o 15… Co powinnam ćwiczyć? W pracy stoję 8 godzin, trochę pochodzę, głównie pracują ręce ponieważ pracuje na pakowaniu . Nie mam w ogóle motywacji, a naprawdę jest już mi ciężko z ta waga.. milion razy zaczynałam diety i nic to nie dawało . Teraz chce się naprawdę wziax za to, Ale po pracy nie mam siły by ćwiczyć…

Dominika 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Mój kolega ma 18 lat, 185cm wzrostu i waży 130kg, aktywność fizyczna raczej niska 1,4- 1,5, czy ktoś mi powie ile kcal powinien zjadać ? I ile kcal redukcji będzie najodpowiedniejsze?

Davvid 30 August 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi