SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Mam pytanie jaki współczynnik aktywności mam wybrać trenuje 3/4x razy w tyg siłowo (1h) + 3x tenisa 1,5h oraz robię 25K+ kroków dziennie (zdążą się że czasami wychodzi koło 40k)

Natalia_Pr 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć nie wiem czy taki temat już był ale chciałbym się dowiedzieć czy wysoki poziom testosteronu wpływa na skuteczność w walce a jeżeli tak to dlaczego? pytanie stąd że słyszałem że zawodnicy mma przyjmują testosteron i chyba jest to zaliczane jako doping.

Łukaszo111 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, jak mam rozluźnić mięsień piszczelowy przedni? I jak mogę go zregenerować?

Tomasz540 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć, zacznę od tego że naczytałam się, nasłuchałam ale ogarnąć nie mogę. Totalna masakra z tymi Hip trustami, ogólnie mam wrażenie że pracują wszystkie mięśnie tylko nie "tyłek". A tylko o niego chodzi mi w tym ćwiczeniu, ponad to bolą mnie po tym kark plecy. I nie mogę przez to robić teraz innych rzeczy. Syt. Jest podobna jeśli chodzi o uginanie na ławce rzymskiej, czy ja mam za słabe plecy?

MonikaSs 20 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam 18 lat, na początku września skończyłem swój pierwszy w życiu cykl kreatyną. W czasie cyklu spadło mi dość mocno libido, a jest już 18 dni po cyklu, a nadal nic nie wraca do normy. Ile czasu zajmie powrót do normy? Można to jakoś przyspieszyć?

Elmarmulo 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Czy ten plan treningowy jest dobry na masę? Mam 178 cm wzrostu, 61kg wagiTrening A przysiad z kettlem-4x10 Wykroki z hantlami4x10 Wiosłowanie sztangą 5x6-8 Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 5x6-8 Wznosy ramion 4x6-8 Prostowanie przedramion na wyciągu 4x8-10 Uginanie ramion ze sztangą łamaną 3x6-8 Trening B Przysiad bułgarski 4x10 Wykroki z hantlami4x10 Ściąganie drążka do klatki piersiowej 5x 6-8 Wyciskanie hantli na ławce dodatniej 5x 6-8 Wyciskanie hantli nad głowę siedząc 4x 6-8 Uginanie przedramion ze sztangielkami 3x 6-8

Dabdap 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej, mam pytanko, skąd będę wiedział że uszkodzilem dzwigacz łopatki? Robiłem ostatnio wyciskanie sztangi zza pleców bo podobno dobre na kaptury... I od tego treningu cały czas boli w okolicy tego mięśnia. Niby funkcjonuje normalnie, łapę podniosę ale cały czas czuję dyskomfort i ciągnięcie z tyłu. Pozdro

Picek 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Moje BMI to 28,133 Wzrost 152 Waga 66 Wiek 67 Pleć kobieta Chcę schudnąc proszę o poradę

Anonim 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Aby powróciło tzw "nabicie mięśniowe" po prawidłowej redukcji wystarczy wejsc na 0kcal czy jednak musi byc chociaż delikatna nadwyżka rzędu 100-200 kcal.? Ile mniej więcej dni trzeba odczekać aby nabicie wrocilo?

PlebsonTar 19 September 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć. Otwórz mój problem z którym się zmagam już od 3-4 tyg plus minus zaczął się od ćwiczenia good morning, które w tedy robiłem a potem martwy ciąg jeszce na dobicie. Ogólnie to nie mam pojęcia który mięsień jest za to odpowiedzialny ale chodzi mi o ból w okolicach kolca biodrowego tylnego, prostownika grzbietu w dolnym odcinku lędźwiowym i górnym krzyżowym i pośladku lewym. Ogólnie tylko lewa stronę odczuwam. Byłem na igłach suchych i był zabieg na biodrow lędźwiowy i na prostownik. Kilka dni było Okey ale jak wróciłem na siady to znowu odczułem ból. Nie mam pojęcia co może być nie tak staram się zaangażować bardziej teraz brzuch by odciążyć ten prostownik. Lub to miejsce co boli. Nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić bo rozciągam się regularnie i dużo odpoczywam. Staram się jak mohe ale on i tak oczywalny jest przy zejściu poniższej 90 stopni przy siadzie, zercherach lub innych. Przy gobletach odziwo nie boli. Może źle wytwarzam napięcie lub jest nie zbyt trzymane.

Dejw 18 September 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi