SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam, jestem na masie. Jeszcze się uczę i nie mam za dużych funduszy, ale biorę białko i gainer. Bardzo często zdarza mi się przekroczyć ilość białka w organizmie co często kończy się zakwaszeniem organizmu i złym samopoczuciem. Czy rozsądnym by było usunięcie białka i zastąpienie jego kreatyną? (skoro i tak ono jest w gainerze, a z ilością białka w organizmie nie mam problemu)

martyone 27 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam, chce zbudowac mase miesniowa, najbardziej chodzi mi o rozbudowanie posladkow i nog.. Mam dietke okolo 2700 kcal. Rano robie lekkie cardio (rowerek) 30 min- 115 bpm, a wieczorem (5 treningow tygodniowo-bo chce :) ) trening silowy plus cardio (wchodzenia po schodach), tutaj tetno waha sie 140-150 bpm. Czy to wszystko jest ok ?

Kama 27 October 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

A na czym lepiej budować sile ?? Stały ciężar 6x6 czy rampa 6pow.

Sila1000kcal 27 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam mam pytanie na temat redukcji. Otóz do końca tego roku planuje zakończyć mase na 85kg i od nowego rozpoczynam redukować tkanke tluszczowa. Czy wskazane sa ciezkie i dlugie treningi silowe z duza iloscia serii 3x w tygodniu na gore i 3x w tygodniu na doł. Drugie pytanie dotyczy tego jaka aktywnosc sportowa da najlepsze efekty np pare sprintow po treningu silowym.

Kamil2003 26 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam chciałbym się zapytać czy trening jest optylamny oczywiście z treningu na trening progresuja 8-12 powtórzeń potem dokładam 2.5kg ciężaru michę trzymam. Plan A: Klatka piersiowa Wyciskanie 4 serię Klatka piersiowa wąskie Wyciskanie 3 serię 14-20 Plecy Podciąganie 3 serię Plecy Wiosłowanie 4 serię Brzuch. Plan B: Wyciskanie sztangielek 4 serię Wznosy bokiem 5 seri i dwie na dobitkę Wznosy bokiem jednorącz 2 serię na każdą stronę Wyciskanie francuskie 4 serię Wyciskanie sztangi na biceps 3 serię Śróda nogi. Przysiady 4 seri Łydki 5 seri

devo0312 26 October 2021 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Cześć, jak zwiększyć kondycję do sportów walki? Czy rundy na worku w ochraniaczu podwójnym na zęby da mi efekt właśnie poprawienia kondycji, czy tylko się umęczę? Normalnie walczę w pojedynczej szczęce. Chce zrobić kondycję na ME. Podpowiedzcje mi proszę jak osiągnąć kondycję na minimum 8min walki, tak aby ją orzewalczyc na 100% swoich możliwości całą?

Hehehii 26 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Miałam rwę kluczową. Byłam u lekarza ( brałam lekarstwa i zastrzyki). Leczenie nie pomogło. Byłam na masażach manualnych i fizjoterapeuta zastosował prądy. Mało to pomogło, bo rwę czuję jeszcze. Jednak od tamtego zabiegu czuje, że poraziło mi jakiś nerw w zewnętrznej lewej stopie. Mam lekkie wyładowania elektryczne od kostki do małego palca. Chciałabym wyleczyć tę moją dolegliwość. Jestem z małej miejscowości i nie bardzo wiem od czego zacząć. Proszę o wyjaśnienie co mi się stało. Jest to uciążliwe. Co mogę sama zrobić, żeby sobie ulżyć? Prosze o radę. Z wyrazami szacunku Alicja

Hala 26 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Czesc! Jestem Michalina i mam 35 lat, od 5 lat choruje na rzs, otrzymuje specjalne leki, ktore trzymają moją chorobę w ryzach. Chciałabym też ćwiczyć na siłowni, bo do cholerki, jestem jeszcze osobą młodą i chętnie zadbam o swoją sylwetkę :) Czy jest coś na co powinnam szczególnie zwrócić uwagę?

miska 26 October 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witajcie, jestem osobą dojrzałą, która posiada 2 przepukliny na odcinku lędźwiowym kręgosłupa l2l3 i l5s1. Wykonuje wiele różnych ćwiczeń rehabilitacyjnych, aby plecy trzymały się w ryzach. Chciałbym się dowiedzieć, czy trening na siłowni jest możliwy?

jarek.w 26 October 2021 Zdrowie
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam czy uważa Pan/Pani że dieta 450gram kurczaka i torebka ryżu białego 100gram, 6razy dziennie nie wpłynie negatywnie na zdrowy organizm? Taką dietę stosował swego czasu Ronnie Coleman

The_Karpik 25 October 2021
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1695 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1381 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
323 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
243 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
213 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
135 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi