SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

sterydy czy kreatyna? uzasadnij odpowiedź

paweł 01 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam pytanie w kwesti nabrania masy.. jestem ektomorfikiem ktory ciężko ma żeby coś przytyć.. no chyba że jedzac niezdrowe rzeczy i pijac gainery to cos daje ale na dluzsza metę tak nie mogę bo zniszcze sobie zdrowie, moja naturalna waga to było 47.5 kg, teraz ważę 54 przy 163cm wzrostu, ale waga stoi już głownie w miejscu i od gainera troche brzuch poszedł, a chciałem jeszcze spróbować przytyć chociaż te 3-5kg, oraz tracąc brzuch tak aby rozeszło się trochę w innych miejscach, posiadam też kreatynę lecz biorę dopiero od wczoraj, na jakiej żywności powinienem się skupić i jak powinien wyglądać mój trening aby nabrało takie efekty jakie napisałem wyżej? będe chciał też wrócić do boksu ale najpierw chciałem nabić właśnie lepszą wagę

Szarumek 01 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam serdecznie, w tym tygodniu kupiłem kreatyne HCL w capsach, i mam problem z dawkowaniem owych capsow poniewaz są duże. czy mogę po prostu otworzyć capsa, i wymieszać to z wodą i w taki sposób zażywać?

Dixus 01 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

ile wykonywać serii na masę, a ile jakbym chciał pozniej sie odchudzac?

wolter 01 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam, od ponad tygodnia zwiększam ilość zjedzonych kalorii, żeby przytyć i odkąd wczoraj wypiłam 2x Gainer Mass A. oraz 1 kreatynę, to nagle dziś waga poszła 0,5kg w dół. Dodam, że aktualnie jadam 2500kcal, przy minimalnym zapotrzebowaniu 1200kcal. Startowałam z wagi 43kg, a finalnie dziś mam 42,8kg. Całymi dniami siedzę w domu i przygotowuję coraz to bardziej kaloryczne posiłki, a obwody zwiększyły się o +4cm. Czy to wina / zasługa kreatyny, że waga z dnia na dzień spadła 0,5kg? O co chodzi?

katarzyna_niezgoda 01 April 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Hej. Piszecie tutaj o progresji 15-10-5 czy coś takiego. A czy taka progresja w której powiedzmy robię na klate jest dobra? np. 3x4 gdzie moim celem jest 3x8 i co trening staram się robić jedno powtórzenie więcej a po osiągnięciu celu zwiększam ciezar. Pzdr

DawidJ 31 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Jako posiłek po treningowy może być to shake np. z białka, mleka, owsianki, masło orzechowe, banan? A pod wieczór pełno wartościowy posiłek na cipeło.

Mikołaj 31 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Cześć! Mam 29 letnią kobietą, 182cm i 101/103kg. Od listopada trenuje z trenerem 3 razy w tygodniu + 1 aquaerobik + co jakiś czas jakiś pilates czy joga dodatkowo wpadną ;) Widzę jak mięśnie przepięknie się kształtują, ale niestety zakrywają je w niektórych miejscach fałdki tłuszczyku (w zasadzie głównie na brzuchu). Kompletnie zgłupiałam odnośnie jedzonych kalorii. Wszyscy zawsze mi mówili, że powinnam jeść 1800kcal, a i nawet z nich ucinać. Po braku efektów schodzenia w dół, styczeń i luty jechałam na 1500/1600kcal, ale ze względu na zmęczenie odpuściłam i zaczęłam jeść 2000kcal. Po zwiększeniu kaloryczności mam wrażenie, że waga.. zaczęła wreszcie trochę schodzić! To możliwe? Kiedy zaczełam buszować po kalkulatorach odnośnie spożywania kalorii nawet wyskakiwały mi informacje, że powinnam jeść 2200/2400kcal. Człowiek kompletnie głupieje :D to ile ja powinnam jeść by cokolwiek się ruszyło w dół?

Sportowa orka 31 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Czy to prawda że osoba niższa będzie mieć szybsze/łatwiejsze postępy w budowie sylwetki niż osoba wyższa ponieważ ma krótszą budowę kości?

Blacky998 31 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

witam mam 14 lat zacząłem ćwiczyć około 4 miesiące temu co dwa dni jestem zdyscyplinowany staram się nie robić przerw.Moim problemem są chude ramiona które wygladają jak patyki co do diety to jem to co mama mi ugotuje.

Michał2007 31 March 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
2069 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1660 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
401 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
301 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
255 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
142 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi