SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Witam Aktualnie mam dostęp do siłowni w poniedziałek, wtorek i środe. Chciałbym ułożyć jakiś plan pod hipertofie górnych partii i zastanawiam się nad rozłożeniem partii na dane dni. Aktualnie ćwiczę push pull bez dołu lecz na 3 dni tego nie rozłoże A szkoda tracić jeden dzień treningowy, split klatka, plecy, ramiona też nie wchodzi w grę, gdyż nie jestem już w stanie dodać więcej objętości ani do klatki ani do pleców jedynie do ramion ale nie są one moim priorytetem. Czy jakieś fbw 3 dni z rzędu miałoby sens? Może ktoś ma jakiś lepszy pomysł? Dodam jeszcze, że posiadam w domu 2 hantle ok.10kg więc jakiś trening ramion jestem w stanie zrobić gorzej z klatką i plecami, tak samo brzuch i stabilizacje jestem w stanie zrobić w domu w oddzielny dzień.

Jarolo 04 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam. jeżeli wykonuje ćwiczenia względem rozpisanego treningu i np. w połowie 4 serii ( załóżmy że to ostatnia) mam trening kończyć czy odpocząć chwilę i tą czwartą serię dokończyć?

krzysiek 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Cześć potrzebuje planu treningowego Mam tylko drążek Wiek 16 wzrost 187 waga 78

Koleskolak 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Mam 14 lat i ćwiczę siłowo na gumach i czy to mi nie będzie szkodziło chodzi o to czy nie urosnę przez to ?

Początkujący 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam pytanie odnośnie przerwy w redukcji i zera kalorycznego. Redukuję od roku bez przerwy. Waga początkowa 93 kg. Szkopół w tym że nie obliczyłem zera kalorycznego na początku, po prostu zacząłem inaczej jeść i się ruszać. Przy wadze 86 kg obliczyłem zero kaloryczne na poziomie 2720 kcal i ruszyłem z treningiem 3 x w tygodniu FBW. Na dzień dzisiejszy waga 79/80kg i pora na przerwę. W redukcji bo zaczyna być ciężko. I teraz pytanie - czy wejść na zero z początku redukcji 2720 kcal czy na niższe ok 2300 kcal. Wiek 38 lat, waga 79/80 kg aktualnie brak treningów, wzrost 183

Anonim 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Nie mam możliwości ćwiczenia nóg- muszę nosić ortezę przez pewien okres. Czy opłaca się robić trening bez ćwiczenia nóg czy odpuścić sobie? Jeśli mogę, to jakie ćwiczenia wykonywać, aby się nie obciążać? Na razie myślałem nad drążkiem i tylko nad tym.

arx 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam Mam startą chrząstkę w kolanie. Odczuwam ból podczas chodzenia (zginania bardziej bo samo wyprostowane kolano nie boli). Oczywiście jestem po konsultacji u ortopedy- skończyło się zastrzykiem w staw z Monoviscu. Nie przeszło, dalej boli gdy chodzę (zazwyczaj ból zaczyna się po około 2 km). Muszę zmodyfikować treningi wykluczając skakanie, bieganie i przysiady. Mam pytanie o suplementacje. Lekarz nie zbyt przychylnie mówił o suplementacji mówić że zażywanie leków doustnie jest nie skuteczne przy problemach ze stawami ze względu na niską wchłanialność leków. Nie wiem jak inaczej zregenerować chrząstkę ? Czy jesteście w stanie coś poradzić? Chciałabym skonfrontować opinie lekarza. Chce dalej być aktywna bo mam dopiero 32 lata ale obecnie to zaczynam sie interesować reklamami leków na stawy dla emerytów :D Dużo tego jest. ;)

Asontowska 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

co najlepsze na płaski brzuch?

Karola 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Siemka potrzebuje planu treningowego Z gryfem łamanym i hantlami nic więcej Wiek 16lat waga 79kg wzrost 187 cm

Pogromca130q 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Łukasz Zawodnik IFBB

Hej, mam pytanie ponieważ ostatnio poprosiłem o zrobienie diety nową trenerkę personalną i w 3 i 4 posiłku dziennie znajduje się po 250g mięsa. Wygląda mi to na bardzo dużo. Czy to jest normalne? Zupełnie się na tym nie znam. Mam 27 lat, 173cm wzrostu i 91kg wagi. Trenuję w domu. Dieta + trening mają skupić się na redukcji tkanki tłuszczowej

BrownEyedGod 03 November 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi