SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Cześć! Prośba o wsparcie. Mam problem z redukcją. Waga stoi od kilku miesięcy na 88kg. Pacjent 88kg / 183cm / 39 lat Jestem obecnie nie na diecie NTFY 2500 Robię 5 treningów w tygodniu. Każdy na jedną partie ciała- ok 40min aeroby 40-50min na rowerku stacjonarnym. Dietę mam od początku stycznia. Wcześniej też na redukcji przed kilka miesięcy z fitatu. Wysypiam się. Liczba powtórzeń w 4 seriach w zakresie 10-20. WTF. Co robię źle??? Zależy mi na sylwetce ale w zasadzie to uciesze się z utraty wagi.

Brzuchplus 14 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jestem kobietą, mam 20 lat i 167cm wzrostu. Od jutra zaczynam swoją przygodę z siłownią, na początek chce zrzucić parę kilo, ale też wyrobić sobie figurę. Jak zacząć, jakie suplementy stosować?

july 13 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam mam prawie 17 lat i chciałbym się jakoś wyrzeźbić pod względem brzucha czy macie jakieś porady ćwiczeniowe i dietetyczne. Mam 180cm wzrostu ważę coś około 70 kilo.

Lolek135790 13 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Dzień Dobry, potrzebuję pomocy, planuje kupić Kupić Kreatynę lecz choruje na nadciśnienie. czytałem dość dużo informacji w internecie i każda odpowiedź jest inna, stąd moje pytanie; czy Kreatyna jest bezpieczna dla osoby biorącej leki na nadciśnienie?

Arutr 13 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Sławomir Farmakolog

Witam, ćwiczę siłowo jakieś 3 lata. Nigdy nie trzymałem żadnej diety dopiero jakoś od 3-4 miesięcy gdy zacząłem robić redukcję. W planie mam zejść jeszcze jakoś 1 kg, kcal liczę w aplikacji Fitatu i nie wiem jaki rozkład % w makro jest najlepszy. Aktualnie miałem Białko 30% Tłuszcz 30% i Węgla 40% więc tego białka na redukcji gdzie spożywałem większość czasu 2000kcal (przez krótki okres 1700) wychodziło Białka 151g Tłuszcz 66g i 201g Węgli. Pierw wejdę na utrzymanie kcal wiec jakoś 2400 kcal a masa to około 2800 i białka pokazuje 200g. Będzie to odpowiednia wartość? Czy procentowo inaczej ustawić na tej aplikacji. Wiek - 22 lata Waga - 71 Wzrost - 180

Dey.vek 13 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Moje pytanie dodtyczy progresowania bo zaczołem nowy plan treningowy i problem jest taki że nie wiem jak mam tu progresować gdyż na nie których ćwiczeniach tych nowych jestem w stanie dokładaç ciężaru z treningu na trening a na niektórych głównie izolacjach i podciąganiu nie. Stosowqľem system podwóknej progresji dodając 5 kg co 2 powtórzenia albo 2.5 kg w podciąganiu. Moje pytanie czy jak np. teraz czuje że na wyciskanie dodam 5 kg to czy lepiej zaprogresować te 2 powtórzenia i dodaç 10kg albo 7.5 kg i tak za wszystkim po prostu nie zmieniać progresji bo by się starszne zamieszbqie zrobiło.

Kar888 13 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Witam, przychodzę z zapytaniem czy problem taki jaki jest zawarty w temacie może być spowodowany jakimś problemem z mięśniami na brzuchu bądz np. przepuchliną wewnętrzną? Próbowałem już szukać pomocy u lekarzy, stosowałem się do diety lekkostrawnej, przed bieganiem nie jadałem 2/3 godziny, biegałem na czczo ale nic nie pomogło. Wykonałem także badania tomografi brzucha, gastroskopię, badania wyszły pozytywnie a zalecenia i tabletki nie pomagają. Mam tak już od 6 miesięcy i gdy mnie to chwyci, zatrzymam się na 3 minuty, pobiegam trochę znowu to ciągle jest to samo. Zazwyczaj się tak dzieje po 200/300 metrach biegu. Zawsze, gdy przeboleje i pobiegam tak czy siak z tym bólem, to na drugi dzień czuję dyskomfort po prawej albo lewej stronie brzucha i lekki wyczuwalny ból podczas kaszlu czy śmiania się. Dodam, że bardzo kiedyś dużo biegałem, grałem w piłkę nożną, jezdziłem na zawody z biegania a od tamtego momentu ten problem wykluczył to

flipfloppson 12 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam.Czy mogę zrobić klatkę piersiową jeżeli ćwiczyłem ją 3 dni temu? Wogule jej nie czuje.

Dabdap 12 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Hej. Przychodzę z pytaniem co najlepsze do stosowania na skórę, włosy i paznokcie coś typu kolagen. Obojętnie czy to picia czy w tabletkach. Nie znam się i ciężko mi ocenić co będzie najlepsze.

Domi 12 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Mam 15 lat, 178 cm wzorstu i waże 67 kg. Ogólny sport uprawiam już dosyć długo. Przez 4 lata trenowałem piłkę nożną (już nie trenuje). Około rok ćwiczyłem w domu. Zacząłem chodzić na siłownie. Trenuje od 4 do 6 razy w tygodniu. Chciałbym spytać o to kiedy i jakie suplementy lub odżywki zacząć stosować (oczywiście przy stałym treningu). Stawiam raczej na wzrost masy mięśniowej ponieważ typ mojej sylwetki to raczej ektomorfik, a chciałbym stać się poprostu większy. Dodam tylko że kompletnie nic nie wiem o odżywkach i suplementach. Z góry dziękuje za odpowiedź.

maksym.7 12 February 2022
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
1785 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
1443 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
335 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
258 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
223 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
164 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
141 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi