SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wszystkie pytania

Ból nadgarstków przy ściskaniu, np. przy robieniu pompek lub nawet czasem przy zamykaniu drzwi dłonią. W lutym szarpnęło mi rekoma podczas cumowania promu polferries w porcie, troche popiekło, kilka dni odpocząłem, smarowałem sądząc że minie, a tu nic a mamy grudzień. Od kilku miesięcy ustalamy z lekarzami przyczyne bólu i jak narazie wyszło przemęczenie (lecz ja tymi nadgarstkami od lutego nie jestem w stanie zrobić dwóch pompek). wkrótce będe miał tomografie, bo na USG tylko przemeczenie, cieśnia wykluczona po badaniach. wiek 35 lat, brak schorzeń reumatycznych. przed lutym robiłem po 50 (2serie) pompek 5 dni w tygodniu przez długi okres (czesto z nogami na stołku, na pięściach-różne, dla przyjemności) Co to może być, ratujcie bo zwariuje, czuje się strasznie, nic nie mogąc zrobić

Adam Czeczko 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Dzień dobry, chce się zapytać czy taki plan treningowy był by dobry. Wszystkie ćwiczenia chce wykonywac jedno po drugim Staż 2 lata WTOREK Nogi/klatka 20xPrzysiady 20xPompki z nogami na podwyższeniu 14xPrzysiady Bułgarskie 7 każda strona 15xPompki z rekoma na zewnątrz 45sekund wytrzymać w pozycji siedzącej 45sekund wytrzymać w pozycji pompki z rękoma na zewnątrz CZWARTEK Plecy/Barki 20x supine push up 20x Pike push ups 15x floor y raises 15x T-raise 15x superman 15x wyciskanie w kleku jednorącz PIĄTEK Ramiona/Brzuch 20xBrzuszki 20xPompki diamentowe 20xwypychanie nóg ku górze 15xPrzyciąganie gumą nóg do brzucha 14xrowerek w leżeniu na plecach 7 każda strona 15x Uginanie przedramienia w oparciu o kolano Hantlem 30sekund Plank 15xSzwedki

Anonim 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam, mam 24 lata, w tym roku miałem bardzo dużo stresu, z ciekawości zrobiłem badania testosteronu całkowitego. Wyszło 5,4 ng/ml norma (2,8-8). Czy to wynik ok ? a jeśli niie to może przyczyna leżeć w przewlekłym stresie ?

zorro788 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Cześć wszystkim. Czy treningi sztuk walki raz w tygodniu mają sens czy trzeba ćwiczyć częściej ? Zastanawiam się nad treningami jakieś sztuki walki , raczej mma. Nie będę pytał jaką lepiej wybrać bo zdania z tego co widzę zawsze są podzielone ;)

Nowik11 17 December 2020 Trening
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Mariusz IFBB PRO

Witam, jestem kobieta 23 lata, waga 63 wzrost 170cm, od 2 miesięcy chodzę na silownie 4 razy w tyg, liczylam kalorie 1700 kcal gdyz jestem na redukcji. Wpadła w międzyczasie choroba 3 tyg przerwy i troszkę waga mi podskoczyla wiec weszlam od ponad 2 tyg na diete low carb, 100g wegli na dzien. Ćwiczę 4 razy w tyg na przemian górę i dół plus po treningu cardio 30 min, i waga NIE SPADA... Nie wiem co robie źle nie mam juz na siebie pomyslu

Werka 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jak w temacie.

Anonim 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Jakie odżywki potrzebuje zakupić, gdy będę szedł na siłownię pierwszy raz? Chciałbym przytyć z 59kg-60kg do zadowalającej mnie wagi 90kg.

SpenixTurboPenetrator 17 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Przemek Zawodnik IFBB

Poddaję się, dobiłem do 130 kg przy wzroście 180, zalazłem się masakrycznie i już od dłuższego czasu same ćwiczenia czy jedzenie "mniej czy tam zdrowiej" nie daje mi nic. Potrzebuję porządnej diety, to chyba jedyna szansa, że będę jej przestrzegał jeśli będę jadł to co mam z góry narzucone (czuję tu bardziej forme challengu wtedy). Skąd można zamówić dobrą dietę dopasowaną do trybu życia i preferencji żywieniowych? Czy diety z potreningu.pl są w pyte?

killswitch 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski

Witam. Mam pytanie. Czy trening FBW na masę można łączyć z treningiem na rzeźbę? W sensie, tak jak w planie treningowym mamy FWB 3 dni w tygodniu, i w każdy dzień treningowy inny plan oparty o zasady FBW na masę, to czy jest sens łączenia tego z FBW na rzeźbę ( w sensie poniedziałek - ćwiczenia z dużym ciężarem, środa - ćwiczenia z małym ciężarem, ale z dużą ilością powtórzeń) W teorie takie coś niby się wyklucza, ale jako że jestem osobą początkującą będę bardzo szczęśliwy jeśli dostanę jakąś konkretną odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam : )

dreadrobertspirate 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Tomasz Fizjoterapeuta

Witam chciałbym zapytać czy kreatynę mogę brać prosto z miarki do buzi i popić wodą czy muszę ją rozrabiać w szejkerze

Ekler098 16 December 2020
Odpowiedzi udziela:
Ekspert Inez Mistrzyni Polski
Nasi eksperci
Inez Gorońska Mistrzyni Polski
567 odpowiedzi
Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta
554 odpowiedzi
Sławomir Ambroziak Farmakolog
158 odpowiedzi
Łukasz Pszczołowski Zawodnik IFBB
107 odpowiedzi
Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB
96 odpowiedzi
Mariusz Żaba IFBB PRO
91 odpowiedzi
Sebastian Szmit Trener Personalny
79 odpowiedzi
Agata Bugorska Trener personalny
16 odpowiedzi