SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzony nerw strzałkowy ale tylko brak czucia w nodze

Witam mam uszkodzony nerw strzałkowy ale tylko od kolana w dół jest brak czucia. Stopami nie opada i jest podobnie mocna jak druga. Chciałabym się zapytać czy mogę wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia Ponieważ nie chciałabym stracić formy oraz kondycji. Chodzi mi tutaj o kardio lub ćwiczenia z obciążeniem by wymodelować sylwetkę.

Megiii99 05 lutego 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Uszkodzenie nerwu strzałkowego zazwyczaj jest powiązane z jego porażeniem, co faktycznie może powodować, że nasza stopa opada.

Pytanie więc, w jakim stopniu u Ciebie nerw jest uszkodzony oraz co to za uszkodzenie. Urazowi towarzyszy dość często ból, drętwienie, wyłączenie części funkcji ruchowej stopy. Trochę to dziwne, że masz uszkodzony nerw strzałkowy, a jedynie zaburzeniu uległa funkcja czuciowa. Myślę, że tutaj zapala się nam lampka, czy diagnoza została postawiona w sposób właściwy?

Polecamy również: Ile powinien trwać trening na siłowni?

Czy można trenować na siłowni?

Tak. Ćwiczenia wzmacniające są elementem terapii w przypadku uszkodzenia nerwu strzałkowego, więc trening siłowy jest oczywiście nawet wskazany. Jednak powinien być on dostosowany do naszej kondycji, możliwości motorycznych. Tutaj ponownie trzeba zadać pytanie, czy przeprowadzona była rehabilitacja, czy zostałeś odpowiednio przygotowany do cięższego wysiłku, czy też nic nie było wcześniej robione, a temat uszkodzenia nerwu pozostawiony bez wparcia leczniczego?

Jeżeli jesteś po rehabilitacji i dostałeś zielone światło do treningu, to śmiało można powoli wdrażać się w aktywność na siłowni.

Jeżeli nie było leczenia, nie było rehabilitacji, to koniecznie trzeba zacząć od tej strony. Badanie, diagnostyka, ocena możliwości motorycznych, usprawnienie i dopiero trening na siłowni. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 07 lutego 2022
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.