SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy warto trenować codziennie?

Trening codziennie , co się stanie jak będe trenował ze średnią intensywnością 7 dni w tygodniu , czy ciało się zaadoptuje i będzie rosło ,czy sama wytrzymałość wzrośnie?

Trygaj 27 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Trochę mało informacji nam o sobie napisałeś, chociażby o tym jaki masz na myśli trening, czy to trening siłowy, czy aerobowy czy może to i to?

Jeśli masz na myśli trening na siłowni to absolutnie nie ma to sensu żebyś trenował codziennie, gdyż po pewnym czasie będziesz po prostu zmęczony i przetrenowany. O ile mięśnie  może dadzą radę to prawdopodobnie Centralny Układ Nerwowy już nie podoła i progres stanie w miejscu, a nawet będzie się cofać. Pamiętaj że w "kulturystyce" bardzo często więcej nie znaczy lepiej. 


Na początku zacznij trenować 3-4 razy w tygodniu i niech to będzie FBW, po pewnym czasie możesz przejść na trening push/pull/legs.

Tutaj masz kilka cennych informacji z którymi warto się zapoznać:

Polecamy również: Trening FBW - 10 zalet stosowania Full Body Workout

 

Polecamy również: Trening FBW i PUSH-PULL dla zapracowanych


Dodatkowo dodaj do tego z 4 sesje w tygodniu dowolnej formy aerobów, mogą być robione po treningu siłowym, na czczo lub w wolne dni od treningu siłowego, nie ma to znaczenia. 

Od tego czy będziesz rósł decyduje bilans kaloryczny i to, czy będziesz na plusie czy na minusie. Jeśli waga nie będzie szła w górę a to jest Twoim celem musisz zwiększyć kalorie. 

Warto pamiętać aby dostarczać o odpowiednią ilość białka w diecie. Dobrze aby było to około 2-2,5g na kilogram masy ciała. Jeśli miałbyś problem z dostarczeniem białka z pożywienia warto wspomóc się odżywką białkową 

Pozdrawiam,

Mariusz

Mariusz Żaba IFBB PRO 27 November 2020
0