SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Testosteron - lepsze samopoczucie i większa siła

Kiedy czuć lepsze samopoczucie po testosteronie? Kiedy się wkręca ze czuć sily więcej i masa idzie?

xczarzasty 27 November 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

To kiedy odczujesz efekty stosowania testosteronu, zależy przede wszystkim od używanego estru. Inaczej sytuacja wygląda przy używaniu krótkich estrów (propionat, phenylopropionat), inaczej długich estrów (cypionat, enantat, undekanian), a inaczej przy używaniu środka bezestrowego (testosteron base).

Najszybciej działają środki bezestrowe. Ich działanie odczuwalne jest niemal natychmiast, dlatego stosuje się je głównie przedtreningowo. Kilka dni trzeba poczekać na efekty działania propionatów. Przeważnie ich działanie odczuwalne jest po kilku dniach od pierwszej iniekcji.

Najdłużej, bo kilkanaście do nawet kilkudziesięciu dni trzeba zaczekać na odczucie działania cypionatu i enantatu, a jeszcze dłużej undekanianu. Należy pamiętać jednak, że każde środek zaczyna działać od pierwszej iniekcji, a jedynie na efekty ich działania musimy odpowiednio długo zaczekać.

Pamiętać musisz też o tym, że żaden środek nie zastąpi diety, treningu i regeneracji. I jeśli te trzy czynniki będą "leżeć", to jedyne co odczujesz po testosteronie, to lepsze samopoczucie i libido. Dlatego, zanim weźmiemy się za środki, warto przeanalizować, czy te podstawy są  na 100% dograne.

Polecamy również: Ile kalorii na masie, redukcji, podczas odchudzania?

Polecamy również: Trening na masę - zasady, przykładowy trening

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 28 November 2021
0