SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybka masa jak przybrać na wadze do 105kg

mam 22lata 190wzrostu i waga82 chce szybko przytyć chociaż do 105kg

AleUrwie 03 February 2021

Co to jest gainer?Ekspert odpowiada

Witaj!

Musisz wiedzieć, że budowanie czystej masy mięśniowej jest procesem powolnym w zależności od przeprowadzonych badań można zbudować od 0,6-1 kg masy mięśniowej w miesiącu, przy czym z reguły badania są przeprowadzane na osobach początkujących, czyli takich, których potencjał na początku jest większy do budowania masy mięśniowej.

U osób zaawansowanych mogą być te wartości nieco mniejsze. 

Dlatego tzw „agresywna masa „gdzie nadwyżka kaloryczna jest bardzo wysoka najczęściej kończy się powiększeniem masy , ale co gorsza równie dużym wzrostem masy tłuszczowej co dla nas jest efektem niepożądanym. 

Polecamy również: Szybki przyrost masy czy umiarkowane przyrosty?

Dlatego, zdecydowanie lepszym wyjściem jest trzymanie niewielkiej nadwyżki kalorycznej, nieco wolniejsze budowanie masy mięśniowej, ale bardziej jakościowej. To znaczy poziom tkanki tłuszczowej w organizmie wzrasta, ale w kontrolowany sposób, nie dopuszczamy do zbyt dużego przyrostu tkanki tłuszczowej. 
Jeżeli chodzi o wsparcie odżywiania i zarazem przyspieszenia wzrostu masy to mogę zaproponować odżywkę węglowodanowo-białkową typu "gainer". Dzięki której w łatwy i szybki sposób dostarczysz sporą ilość kalorii nie obciążając przy tym układu pokarmowego. Sebastian Szmit Trener Personalny 03 February 2021
0