SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szpagat w rok?

Witam Zacznę od początku xD Liczę już sobie 15 wiosen, w styczniu w 2020 zaczęłam ćwiczyć, tak, aby wykonać szpagat z aplikacją "Szpagat w 30 dni" czy coś takiego z czerwoną ikonką. Zaraz mi już roczek stuknie z tą aplikacją, niby jakieś efekty widzę jednak do szpagatu męskiego (ten taki, że się nogi na boki rozjeżdżają) mi jeszcze dużo brakuje. I nie wiem czy problem jest z aplikacją czy ze mną ://

Elea 01 December 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Faktycznie szpagat jest pewnym wyzwaniem dla naszego ciała, a jego wykonanie jest wysoce efektowne. Niewiele obserwuje się osób, które są na tyle gibkie i porozciągane, aby wykonać jeną z figur tego typu. Podstawowe ćwiczenia, które przybliżą nas do wykonania szpagatu, przedstawiono na poniższym filmie:Jeżeli chodzi o wykonanie szpagatu, wyróżniamy 2 główne warianty:

- szpagat damski,

- szpagat męski.

Szpagat damski inaczej nazywany jest szpagatem francuskim i polega na wykonaniu go w formie wykroku. Szpagat męski z kolei nazywany jest szpagatem tureckim. Jest to forma szpagatu, gdzie obie kończyny znajdują się po bocznych stronach naszych bioder - ustawienie w maksymalnym odwiedzeniu.

Dlaczego apka nie działa?


Niestety nie każdy z nas jest predysponowany do tego, aby wykonać szpagat. Co prawda w większości głosów, jakie spotykamy, szpagat zależny jest bardziej od poziomu wytrenowania, konsekwencji wykonywania żmudnych, codziennych ćwiczeń, aniżeli zdolności genetycznych. Jednak może być też w drugą stronę, że Twoje geny sprawiają, że jesteś po prostu potocznie mówiąc jak drewno - sztywna, mało gibka, a gimnastyka nie jest Ci pisana. Skoro wykonujesz już ćwiczenia rok, efekty powinny być minimum zadowalające.

Co robisz nie tak?


Pozwól, że odeślę Cię do lektury, gdzie dokładnie opisuje całe zagadnienie związane z wykonaniem szpagatu
https://potreningu.pl/articles/6133/jak-dobrze-zrobic-szpagat-trening-cwiczenia

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 02 December 2020
0