SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sylwetka skinny-fat

Witam, mam sylwetkę typu skinny-fat. Chciałbym zredukować masę z 88 kg i przy okazji zbudować masę mięśniową. Poziom tkanki tłuszczowej wynosi u mnie 27,89%. Moja aktywność fizyczna to 2 treningi siłowe (45 minut) w tygodniu, raz w tygodniu trening piłkarski (około 2 godziny) i codzienne spacery łącznie około 5 km. Suplementacja to magnez + B6, kreatyna (jabłczan), białko serwatkowe i L-karnityna. Wzrost 186cm, wiek 17 lat. Co zrobić jeszcze aby dojść do szczupłej, ale umięśnionej sylwetki? Czy ta suplementacja jest w porządku? Czy trening siłowy to dobry pomysł? Pozdrawiam.

Rastan110 01 October 2020
Ekspert odpowiada

Witaj!

Na wstępie zaznaczę, że ciężko jest redukować tkankę tłuszczową i budować masę mięśniową jednocześnie, dlatego na początku należy skupić się na jednym, a potem drugim.

W Twoim przypadku zaczął bym od redukcji, a potem stopniowe budowanie masy mięśniowej. Zdarza się czasem tak, że tzw. rekompozycją sylwetki zwłaszcza u początkujących, którzy zaczynają przygodę z siłownią, ale jest to progres bardzo ciężki, dlatego może skupimy się na podstawach.

Zacznę od końca i powiem tyle, że trening siłowy jest jak najbardziej wskazany zwłaszcza do osiągnięcia Twojego celu, czyli wysportowanej sylwetki. 
Proponuję na początek wdrożyć trening siłowy 3x w tyg FBW czyli trening obwodowy (nie napisałeś jakim obecnie trenujesz) do tego po treningu siłowym 30 min cardio w dozwolonej formie. Dodatkowo utrzymaj te aktywność, którą masz czyli trening piłkarski i wspomniane spacery. 

Niżej znajdziesz kilka informacji czym jest trening FBW: 

https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html

Polecamy również: Trening FBW - 10 zalet stosowania Full Body Workout

Wiadomo, postaraj się dobrze i zdrowo odżywiać bo to klucz do sukcesu. Staraj się utrzymać ilość białka w diecie na poziomie 2-2,5g na kilogram masy ciała. 

Jeśli chodzi o suplementację, dodałbym kompleks witamin taki ogólny. 

Osobiście polecam poniższy produkt.

Vitaminall_Sport - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_3x_Vitaminall_Sport_60_kapsułek-opis37631.html

 oraz zdrowe kwasy tłuszczowe omega 3 około 3-4 kapsułki dziennie. 

Mariusz Żaba IFBB PRO 01 October 2020
1