SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawowy zestaw suplementów dla amatorki

Dzień dobry, w poniedziałki robię treningi wytrzymałościowe, a w czwartki kondycyjne. Każdy trening trwa ok 2 godziny. W piątki rozciąganie. Jakie suplementy powinnam stosować ?

KaC 27 November 2020
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Kluczowym elementem zapewniającym regenerację osoby trenującej, a także optymalny stan zdrowia jest oczywiście zróżnicowana i zbilansowana dieta, uzupełniona o suplementy i ewentualne odżywki. 

Po pierwsze, należy dopasować ilość spożywanych kalorii do poziomu aktywności i celu. Swoje zapotrzebowanie możesz sprawdzić przy pomocy swojego kalkulatora. 

Makroskładnikiem diety, który odpowiada za regeneracje i ma wpływ na utrzymanie wagi ciała jest białko. Osoby aktywne uzupełniają je także przy pomocy odżywek białkowych. O zaletach szejków białkowych przeczytasz w poniższym artykule. 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Aby zachować ciągłość treningów ważna jest profilaktyka narządu ruchu. Dlatego warto aby dietę osoby aktywnej uzupełniać o kompleksowe preparaty wspierające regenerację stawów.

O tego typu mieszankach przeczytasz w tym opracowaniu, a na samym dole znajdziesz informacje jakie produkty są najczęściej wybierane przez użytkowników naszego serwisu. 

 

Polecamy również: Ranking ochrona stawów - najlepsze suplementy na stawy

Numerem jeden wśród suplementów bezdyskusyjnie jest kreatyna. Zalecana jest ona wszystkim osobom aktywnym i niekoniecznie aktywnym. W tym przypadku także polecam odpowiedni artykuł. 

Polecamy również: 10 supermocy i korzyści zdrowotnych podczas suplementacji kreatyną

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 27 November 2020
0