SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy na redukcję tkanki tłuszczowej.

Dzień dobry. Piszę z prośbą ponieważ przechodzę na redukcję i chciałam zapytać jakie suplementy na sam początek warto brać? Czy one w ogóle są potrzebne przy redukcji? Pozdrawiam

Oliwia2910 21 April 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Należy pamiętać, że redukcja to przede wszystkim dobrze dobrana dieta z ujemnym bilansem, a także odpowiedni trening siłowy i aerobowy. Jeśli te warunki są spełnione, dopiero można zastanowić się nad dodatkową suplementacją.

Dla pewności odsyłam jeszcze do naszego kalkulatora, gdzie obliczysz swój BMR.

kg
cm
lat

Z jakich suplementów warto korzystać podczas redukcji?

Każdą redukcję wagi warto wspomóc spalaczem tkanki tłuszczowej. Dobry spalacz tłuszczu nie tylko wspomoże nasz metabolizm, stłumi łaknienie, podniesie termogenezę organizmu, ale także doda energii przed treningiem. Na pewno jest to suplement warty uwagi podczas redukcji.

Kolejnym suplementem, który może okazać się przydatny, jest BCAA lub EAA. Aminokwasy te działają antykatabolicznie, pozwalając zachować jak największą ilość masy mięśniowej, która podczas redukcji narażona jest na katabolizm. Podobne zastosowanie będzie miała tutaj kreatyna. Dodatkowo może ona dodać trochę siły, co na redukcji też jest istotne, żeby zachować jak najwięcej mięśni.

Niżej podrzucam link do artykułu, który powinien być obowiązkową lekturą, szczególnie jeśli Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. 

Polecamy również: Czy koktajle proteinowe pomagają schudnąć i stracić tłuszcz z brzucha?

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 22 April 2021
0