SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy na poprawę koncentracji

Siemanko, uczęszczam na treningi personalne raz w tygodniu (tabata, samoobrona, ćwiczenia koordynacyjne). Zauważyłam to, że mam problem z koncentracją na treningach. Szukam jakiegoś suplementu, który poprawi mi koncentrację i pamięć. Przede wszystkim, czy jest sens zażywać jakieś suple mając trening raz na tydzień? Pozdrawiam

Zoha331 17 February 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Zacznijmy od tego, że suplementy diety nie powinny być kojarzone z aktywnością fizyczną, ale również z optymalizacją zdrowia. Faktem też jest, że aktywność na poziomie jednego dnia w tygodniu, to bardzo niewiele. Gdy naszym celem jest wpływ na parametry zdrowotne, to ta aktywność nie powinna być niższa niż 150 minut w skali tygodnia. 

Oczywiście mam świadomość, że w obecnej sytuacji możesz mieć problem z zajęciami sportowymi, ale tak naprawdę wystarczą dwa hantelki i można z nimi spokojnie przeprowadzić trening w zaciszu domowym.

W tym artykule przedstawiamy właśnie takie rozwiązanie. 

Polecamy również: Trening z hantlami. Czy można ćwiczyć samymi hantlami?

Jeśli chodzi o problem z koncentracją, to zagadnienie coraz częściej gości w naszym serwisie, dlatego też postanowiliśmy opisać ten problem. Artykuł naszego eksperta znajduje się tutaj:

Polecamy również: Suplementy na pamięć i koncentrację

Ja ze swojej strony poleciłabym bardzo kompleksowe rozwiązanie, a mianowicie połączenie preparatu Adapto Max z Tyrozyną. Pierwszy suplement bazuje na adaptogenach, które pomagają zwalczać stres generowany tzw. stresorami fizycznymi i psychicznymi, a te czynniki mogą właśnie pogłębiać problem z koncentracją. Tyrozyna natomiast powinna zwiększyć poziom Twojej koncentracji. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 17 February 2021
0