SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy ALLNUTRITION a badania antydopingowe.

Witam. Czy w BCAA Max Support znajduja sie substancje które mogłyby byc zabronione przez komisje przeciw dopingowe? Pytam gdyz zdarzaja mi sie testy anty-dopingowe.

martynaaa.702 06 April 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

BCAA MAX Support oparte jest na aminokwasacg BCAA z dodatkiem glutaminy i tauryny. Żaden z tych związków nie znajduje się na liście WADA i preparat ten mogą stosować sportowcy, w przypadku których mogą być przeprowadzane testy antydopingowych. 

Jako zawodniczka również stosowałam i stosuje produkty marki ALLNUTRITION. Produkty te, używane są także przez dziesiątki znanych mi zawodników i zawodniczek fitness oraz poznańskiej kadry wioślarzy. Nie słyszałam o ani jednym przypadku wpadki dopingowej na skutek przyjmowania suplementów tegoż producenta. 

Jeśli chodzi o producentów krajowych, to zachodzi niezwykle małe ryzyko, że w którymkolwiek produkcie znajdzie się substancja z listy WADA. Niestety nie można powiedzieć tego o produktach mniej znanych marek z USA. Dotyczy to przede wszystkim boosterów teścia, spalaczy. W tego typu produktach mogą znaleźć się takie substancje, gdyż w tamtejszym prawie, niektóre z nich są dopuszczone do obrotu. Mimo że są one teoretycznie legalnie w obrocie, to jednak nie nadają się one do użycia przez zawodników, którzy mogą podlegać testom. 

Przestrzegam też przed produktami typu prohormony i sarmy. Bez problemu dostaniesz je na ALLEGRO, jednak po nich wpadka jest murowana. Mimo że tego typu produkty wyglądają jak zwykłe suplementy. Producenci mniej znanych marek z USA uwielbiają tego typu dosypki, które nie zawsze wykazane są na etykiecie. 

Tutaj jeden z przykładów. 

 

Polecamy również: Blackstone Labs zagraża zdrowiu i życiu!

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 06 April 2021
0